• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Filtr Aquael Ultramax

#21
Dużo zależy od tego ile nieczystości jest w akwarium.
660L - CA
525L - SA
375L - CA
240L - AUS
200L - CA
185L - CA
77L - TAN
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Tak czy owak warto. Ilość nieczystości w wodzie powoduje, co najwyżej częstsze czyszczenie prefiltra (który poza filtracją czysto mechaniczną prowadzi także - w jakimś stopniu - filtrację biologiczną) a oszczędza filtr kubełkowy przed grubszymi zanieczyszczeniami. Moje eheimy są sprawne przez wiele, wiele lat. Tylko raz siadła uszczelka (z mojej winy - zły montaż po czyszczeniu) ale szkód nie było.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
(23-01-2019, 09:13 AM)adams2121 napisał(a): Fluval FX i masz kłopot z głowy.
Mówisz kłopot z głowy nie bardzo bo oringi w zaworach są tak niskiej jakości że po roku robią się twarde i zawory zaczynają przeciekać  ..napisałem do fluvala ,,niemcy że za taką cene to powinni takie żeczy wykonywać w niemczech to mi napisali że mam sobie kupić nowe zawory ,,no ok tylko że jeden kosztuje 70 zł za kawałek chinskiego plastiku to troche przegięcie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
(23-01-2019, 08:06 AM)sensej napisał(a): Unimax mam na chwile obecna dwa. Oba w wariancie 500. Jeden pracuje juz bez czyszczenia jakies 3 lata. To dobra konstrukcja, zdążyli tam już wyeliminować początkowe błędy.
Ja tez mam unimaxa tylko ten 700 faktycznie że nie musisz go czyścic bo ma takie psześwity po między tym koszykiem górnym a głowicą że woda i tak tamtędy ci przelatuje
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
(31-05-2020, 13:17 PM)Mihu napisał(a):
(23-01-2019, 09:13 AM)adams2121 napisał(a): Fluval FX i masz kłopot z głowy.
Mówisz kłopot z głowy nie bardzo bo oringi w zaworach są tak niskiej jakości że po roku robią się twarde i zawory zaczynają przeciekać  ..napisałem do fluvala ,,niemcy że za taką cene to powinni takie żeczy wykonywać w niemczech to mi napisali że mam sobie kupić nowe zawory ,,no ok tylko że jeden kosztuje 70 zł za kawałek chinskiego plastiku to troche przegięcie

4 rok ponad chodzi i jeszcze nic nie wymieniałem w nim. Żadnej uszczelki.  
Dopiero przybieram się do wymiany uszczelki pompy.  Po 5 latach. Co 3/6 miesięcy czyszczony. 

Co do cen - każda firma po sowojemu je ustala. Ja nie mam wiele wspólnego z żadną akwarystyczną. Na szczęście .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
(31-05-2020, 15:12 PM)adams2121 napisał(a):
(31-05-2020, 13:17 PM)Mihu napisał(a):
(23-01-2019, 09:13 AM)adams2121 napisał(a): Fluval FX i masz kłopot z głowy.
Mówisz kłopot z głowy nie bardzo bo oringi w zaworach są tak niskiej jakości że po roku robią się twarde i zawory zaczynają przeciekać  ..napisałem do fluvala ,,niemcy że za taką cene to powinni takie żeczy wykonywać w niemczech to mi napisali że mam sobie kupić nowe zawory ,,no ok tylko że jeden kosztuje 70 zł za kawałek chinskiego plastiku to troche przegięcie

4 rok ponad chodzi i jeszcze nic nie wymieniałem w nim. Żadnej uszczelki.  
Dopiero przybieram się do wymiany uszczelki pompy.  Po 5 latach. Co 3/6 miesięcy czyszczony. 

Co do cen - każda firma po sowojemu je ustala. Ja nie mam wiele wspólnego z żadną akwarystyczną. Na szczęście .
No u mnie też chodzi jakies 4 lata i nic się nie dzieje ale trochę mnie to wkurzyło że ja nie mogę kupić samych uszczelek tylko całe zawory ,,,no troche zabolało
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Jak obecnie wygląda sprawa z Ultramaxami 2000? Czy w bieżących partiach zlikwidowali już fakapy?
"Akwarystyka jest jak alkoholizm, wszystko idzie w szkło."
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Ja mam już dwuletniego ultramaxa 2000 i żadnych problemów z nim nie mam ani nie miałem.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Może nie Ultramax ale mam od kilku miesięcy Aquael Ultra 1400 (bez prefiltra) i uważam to za porażkę.
Przy czystym akwarium przepływ spada bardzo szybko i widać to gołym okiem - w środku kubła czysto.
Obawiam się, że to jakiś błąd konstrukcyjny - przy ostatnim otwarciu okazało się, że iglica wirnika "wypadła/wysunęła się" 
z tego swojego gniazda.

Teoretycznie ma 1400l/h a obok stoi starszy JBL Cristalprofi e1501 (tylko o 100l/h więcej) i dmucha śmiało mocniej, widać gołym okiem. Wypełnienia takie same.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
(04-01-2021, 12:01 PM)thaz napisał(a): Może nie Ultramax ale mam od kilku miesięcy Aquael Ultra 1400 (bez prefiltra) i uważam to za porażkę.
Przy czystym akwarium przepływ spada bardzo szybko i widać to gołym okiem - w środku kubła czysto.
Obawiam się, że to jakiś błąd konstrukcyjny - przy ostatnim otwarciu okazało się, że iglica wirnika "wypadła/wysunęła się" 
z tego swojego gniazda.

Teoretycznie ma 1400l/h a obok stoi starszy JBL Cristalprofi e1501 (tylko o 100l/h więcej) i dmucha śmiało mocniej, widać gołym okiem. Wypełnienia takie same.

Podobna sytuację zauważyłem przy filtrach wewnętrznych aquael turbo 2000, mam 2 sztuki i ogolnie jestem z nich zadowolony przyzwoity sprzęt w rozsądnej cenie. Jednak 2000l/h w aquel turbo (cyrkulator2000) wygląda znacznie gorzej niż 2000l/h przy atman at 203  obecnie sprzedawane pod marką "Jk Animals"

Nie mam jakiegoś złego zdania o aquael tym bardziej, że to "nasze podwórko" ale zawyżanie wydajności to chyba u nich norma...
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości