• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Filtr Aquael Ultramax

#11
Dokladnie tak FX 4 czy FX6 nawet stara 5 oplaca sie kupic i potem apgrejdowac wymieniajac silnik w razie awarii tylko szarpie po kieszeni za sam silnik 470zl

Polecam prefiltr eheima idealnie pasuje na wlot do fx4/6
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Te filtry  FX fluvala wyglądają mocarnie :-). Cena jednak dość wysoka jak na kieszeń zwykłego zjadacza chleba. Z drugiej strony człowiek śpi spokojnie i nie boi się, że zaleje sąsiadów Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Ma ten filtr (2000) od jakiś 3 tygodni. Nic nie cieknie. Wczoraj otworzyłem, wymieniałem ceramikę w koszach. Kosze pojemne, blisko dwa litry każdy a jest ich 5.
tak dmucha w zbiorniku 450 litrów, tafla 150cm x 50 cm.




Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Czy na tych zaworach można spokojnie wyregulować go tak, by przepływ nie był za silny w 240 l ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Tak. Jest regulacja na zaworach. U mnie chodzi na 100%mocy.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Ja nie polecam ani dławienia filtrów , ani przefiltrów.
Z doświadczenia - gdy się zapomni/wyjedzie / bądź cokolwiek - można spalić filtr , zalać mieszkanie itp. 
Mój FX chodził z prefiltrem i niestety go przytkało . Filtr chodził , grzał się, ale nie pompował w ogule wody ze szkla i do szkła  
Na szczęście bez nieprzyjemnych konsekwencji dla mnie . Na szczęście .

Od tamtej pory podziękowałem takim rozwiązaniom . 
Druga rzecz - gdyby producent takowe rozwiązanie pochwalał, byłoby w zestawie.
Trzecia - spadek przepływu
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Mialem taki przypadek w fx 6 bo kupilem uzywke ze zatrzymal sie, po otwarciu filtra i dostaniu sie do silnika/wirnika na lopatkach znajdowala sie ceramika eheima ( srednica 5mm ) 
Nic sie nie spalilo, filtr dziala - jak wiadomo fx 6/4 maja "mikrokomputer" i moze on niejako wylaczyl filtr zeby uchronic silnik przed spaleniem

Co do prefiltow to jesli mozemy sobie pozwolic na regularne czyszczenie ( u mnie co 24h ) to powinno byc ok
Jest ryzyko jednak skrocenia zywotnosci silnika
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Z filmików można się dowiedzieć, że tam regulacja jest celowo zastosowana przy zaworach. Choć nie wykluczam, że może być tak jak piszecie o krótszym żywocie silnika.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
(25-01-2019, 14:16 PM)adams2121 napisał(a): Ja nie polecam ani dławienia filtrów , ani przefiltrów.
Trochę ot. Jestem tego samego zdania. I cały czas zastanawiam się dlaczego nie ma regulacji obrotów pompy tylko zawory na wężach?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Zawsze stosuję prefiltry z odpowiednio dobranej gąbki. Łatwo je czyścić, stanowią wstępną zaporę przed grubymi zanieczyszczeniami i mogę filtry (zewnętrzne) czyścić raz do roku i jest OK. Metodę tą stosuję od wielu lat bez żadnych problemów a czyszczenie gąbkowego prefiltra to zaledwie 5 minut i jest OK n kilka m-cy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości