• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [1000] Dicrossus i spółka...

#1
Jedno z dwóch większych akwariów chcę przeznaczyć na Amerykę Południową, akwarium ma dno 300x65cm i pojemność 1000 litrów. Ponieważ z kilku względów chcę odpocząć od dużych ryb to postawiłem sobie kryterium wyboru wielkości do około 10cm. Dodatkowo chciałem żeby to były ryby z CW - herbata jakoś mnie nie bawi. Wybór padł na Dicrossus maculatus i tutaj nie ma miejsca na zmianę. Teraz rozmyślam nad rybami towarzyszącymi i wystrojem Smile
Dodam tylko, że ze względów sentymentalnych na pewno pojawią się kiryski - z proponowanych wybrałem wstępnie C. habrosus.

Brakuje jakiś małych kąsaczy, najlepiej ławicowych. Dopuszczam również drugi gatunek pielęgniczek. Co proponujecie?
A może znacie jakieś filmy/zdjęcia inspirujące do urządzenia takiego akwarium Smile
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Widzę Filipie, że naszły Cię podobne ciągotki jak mnie niedawno Smile

To moje typy, które bym osobiście widział w takim akwa:
Microgeophagus altispinosus
Laetacara sp.
Taeniacara candidi
Crenicichla compressiceps
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(19-01-2019, 21:59 PM)Topielec napisał(a): Widzę Filipie, że naszły Cię podobne ciągotki jak mnie niedawno Smile

To moje typy, które bym osobiście widział w takim akwa:
Microgeophagus altispinosus
Laetacara sp.
Taeniacara candidi
Crenicichla compressiceps
Pod względem maksymalnych rozmiarów, parametrów wody i temperamentu to tylko candidi z tego tercetu. Smile

Filas, moje zdanie znasz. Ja bym został tylko przy grupie dicro, do tego taczka kirysków i półtorej taczki jakiś drobnoustków i smukleni. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(19-01-2019, 21:28 PM)filas napisał(a): A może znacie jakieś filmy/zdjęcia inspirujące do urządzenia takiego akwarium Smile

Myślę, że dobrym połączeniem z maculatusami byłyby jakieś brazylijskie A. agassizi i Nannostomus unifasciatus. Dla mnie osobiście byłoby to wymarzone połączenie w takim akwarium Smile


 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Crenicichla odpada każda Tongue to jedne z kilku typów ryb, których nie toleruję ze względu na wygląd - tak po prostu już mam i nie przeskoczę tego nawet gdyby to były super ryby.

Nannostomus unifasciatus - bardzo ładna rybka, pytanie jak z dostępnością.


Ruki - pewnie się skończy na tym co napisałeś ale poczekamy jeszcze na rozwój tematu.
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Filas w końcu zaczynasz iść w dobra stronę Wink
Co do obsady to ja bym sie pokusił o ławice nannostomusów , np. marginatus. Fajnie by wyglądały. 

Nie myślałeś żeby jeden baniak znieść do salonu? Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Maculatusy to chyba rio tapajos tam tez wystepuja ancistrusy l 183 bardzo ladne zbrojniki do tego armia kiryskow , ja bym z 15 sztuk maculatusow dal i z 50 kiryskow napoczatek , 10 zbrojnikow z lawicy neony
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości