• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [112] bałagan w pracy

#1
Akwarium wystartowało 5.01.19.

80x35x40h - 112 litrów, trzymane w pracy.

Filtracja to narożny hamburg napędzany głowicą JBL Cristalprofi i60 (800 litrów przepływu max) + gąbka (5 cm, 30PPI), grzałka 100w, światło to 16W świetlówka LED Aquaela.

W akwarium są 3 żabeinice, korzenie, piach z supermarketu na dnie, pod roślinami kulki nawozowe, parę garśi grubszego żwiru i kilka otoczaków. Wczoraj wpadła garść liści.

Parametry:

Temperatura 25*C.
KH 3
GH 10
pH 7

Leję torfiankę przy podmianach.

NO2 i NO2 nie mierzę, poczekam do początku lutego przynajmniej z obsadą.

Plany na obsadę na razie otwarte, pojawiła się sugestia ze strony Rukiego żeby wpuścić tam Thomasy i proporce, samy myślałem o Boliwijkach, ale perswadowano mi, że zbiornik za ciasny dla pary (choć nawet artykuł przywołanego Rukiego na e-zinie mówi co innego Wink ).

Może ktoś z Was będzie miał jakiś fajny pomysł to chętnie skorzystam, jeśli nie, to w zależności od dostępności Thomasów albo wylądują tam one, albo będę szukał dalej czegoś, co zniesie taką wodę. (BTW: czerwonobrzuche z polskich hodowli? Gość w zoologu twierdzi, że nie tylko je trzyma, ale rozmnaża na kranówie o parametrach wyższych niż moje).

Zdjęcia zrobione co prawda kalkulatorem, ale innych nie mam...
   
   
   
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Tak, hodowlane czerwonobrzuche czy "szmaragdowe" będą się mnożyć przy takiej wodzie. Ale nie są to optymalne warunki dla nich, mimo wszystko. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości