• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pielęgniczki Apistograma, a kiryski

#1
Witam.
Jakie jest wasze doświadczenie przy połączeniu w jednym zbiorniku pielęgniczek Apistograma z kiryskami?
Mam zbiornik 240 l. Powierzchnia dna to 120 x 40. Pielegniczki Apistograma Baenschi 1+3, i zacząłem się zastanawiać czy wpuścić im grupie kirysków. Myślałem o corydoras panda, bo są trochę większe niż wcześniej planowane nanusy, a i też pochodzą z Peru. Tylko czy czasem Inki ich nie zamęcza w przypadku pilnowania młodych ? Czy może lepiej darować sobie i dno pozostawić tylko dla Inek?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Masz bezpieczną trójcę kirysków dla Apisto, są to hastatusy, habrosusy i pygmaeusy. Smile Nanusy już tylko do większych Apisto(jak Inki), pandy raczej będą stanowić realne zagrożenie dla młodych Apisto. Inki na pewno ich nie zamęczą. Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Są to kiryski na tyle male, że nie zagrażają młodym Apisto, jak rozumiem. Nie jest za długa ta lista, a przecież kirysków jest tyle gatunków. Przy pozostałych szansę na odchowanie młodych pewnej znikome.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Głównie rozbija się o dostępność. Masz przykładowo jeszcze małe Aspidorasy, których nie kupisz obecnie nigdzie. Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości