• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [375l][Ameryka] Guianacara Geayi

#31
Zbyszek to nasz forumowy kolega i ryby od niego są zawsze bardzo dobrej jakości:-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
Dzięki za informację, nie znam go osobiście. Ogłoszenie znalazłem na Olx i kontak mieliśmy jedynie telefoniczny, ale miło słyszeć, że kupiłem ryby z dobrego źródła.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Podzielę się wynikami podglądania swoich podopiecznych. Jajek co prawda nie ma, ale powoli się na nie zanosi. Jedna z dobierających się par wykopała jamkę pod korzeniem w prawej części zbiornika. Pozostałe osobniki z jakiegoś powodu wybrały jedno miejsce w którym rozpoczęły wykopy. Siedzą każda w swojej dziurze, okopane tuż obok siebie i stroszą piórka, jakby w akwarium było mało miejsca. W każdym razie, mają coraz intensywniejsze kolory i z nastroszonymi grzebieniami wyglądają super! Mam nadzieję, że na dniach uda mi się ustrzelić kilka ładnych zdjęć, a póki co zobaczcie filmik Wink

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Pięknie to wygląda! Smile
Jakiej wielkości są mniej więcej? I czym je karmisz?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Wczoraj, poprzestawiałem nieco korzenie w zbiorniku, teraz ryby będą miały zdecydowanie więcej miejsc do wykopania jam. Musze też zrobić zdjęcia ryb bo para, która pilnuje gniazda ma fantastyczne kolory! Obecnie największy samiec ma ok 8-9cm, u kilku osobników zaczął się pojawiać garb tłuszczowy na czole, co widać na filmie. W temacie karmienia, staram się jak najbardziej urozmaicać dietę. Podaję zarówno świeże warzywa i owoce (moje gujany chętnie jedzą awokado), mrożonki głownie ochotka, solowiec, szklarka. Suche pokarmy to Naturefood - supreme artemia, tabletki Glopex ze spiruliną i te z artemia, mixy tabletek i granulek Tropicala z serii Soft Line. Od czasu do czasu żywy pokarm, ale ostatnio nie było okazji.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
W weekend sytuacja w zbiorniku zmieniła się diametralnie. W lewym rogu powstało spore gniazdo jednej z par Guianacara Geayi i pojawiły się młode. Para zajęła połowę zbiornika i nie wpuszcza na nią nikogo wliczając w to zbrojniki. Kiedy w czasie dnia wyprowadzały młode poza gniazdo, reszta ryb była dosłownie upchnięta w przeciwległym kącie. Nikomu nie zrobiły krzywdy, po prostu bardzo skutecznie odganiają pozostałe ryby. Łagodniej jest wieczorem po zgaszeniu światła, wtedy trzymają się w pobliżu gniazda i obsada swobodnie porusza się po akwarium. Nie ukrywam, że widok super wybarwionych rodziców z młodymi to coś extra, ale martwię się o resztę obsady. Zastanawiam się czy to już czas na redukcję, czy przejściowa sytuacja? Zależy mi na opinii osób doświadczonych z tym gatunkiem.


Załączone pliki Miniatury
               
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Sytuacja wyglądała by inaczej gdyby w tym samym czasie do tarła podeszła jeszcze jedna para, byłoby jeszcze ciekawiej. Przetrzymaj jeszcze trochę aż dobierze się kolejna para.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
Ok, domyślam się, że wtedy będzie dobry moment na redukcję pozostałych Gujanek i pozostawienie jedynie dwóch par w takim zbiorniku? Póki pływały w stadzie mieściły się bez problemu, ale jak wyobrażę sobie sytuację z dwoma parkami, to dla pozostałych miejsca raczej nie ma.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Spoko. Inne są tylko przeganiane. Bez strat.

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
Wiele zależy też od wystroju i indywidualnego temperamentu ryb. Zobacz ile gujanek "upchał" Xiao Lohan

 https://cichlidae.pl/showthread.php?tid=...#pid152895
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości