• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [375l][Ameryka] Guianacara Geayi

#21
No widzisz, a u mnie od małego mięso na przemian z zieleniną i owocami. U kolegi G. Owroewefi bardzo chętnie jedzą robale. Może gdybys przestał podawać zieleninę wróciłyby do robali? Z drugiej strony głodówka może być zabójcza, jeśli nie karmie ryb 1 dzień to zaczynaja polować na mniejsze kąsaczy które są w akwarium. Niby łagodny ziemiojad, ale umie pokazać rogi.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Nie chce zaśmiecać forum, dlatego zapytam w tym miejscu. Czy moglibyście polecić mi piasek do akwarium typu SĄ/BW generalnie chodzi o piasek, który nie będzie zatwardzał wody. Obecnie mam w zbiorniku piach Kreisel 099 i po ostatnich pomiarach PH i GH stwierdzam, ze mocno zatwardza wodę. Kranówka której używam do podmian ma dużo niższe parametry niż te które są w zbiorniku. W akwarium są tylko korzenie i rosliny, w filtrze biologicznym gąbki, matrix, ceramika. Wydaje mi się, ze winne może być jedynie podłoże, będę wdzięczny za pomoc.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
(24-01-2019, 13:02 PM)Xiao Lohan napisał(a): Najsy Smile Moje dostają ciągle krewetki w formie mixa z groszkiem. Samych surowych nie chciały żreć za bardzo. Ale to w moim przypadku g. owroewefi, nie geayi.

PS jako przecinki wcinały chętniej robactwo Wink

Fakt, u mnie G.owroewefi nawet nie tknie krewetki na widelcu.
Nie wiem co jedzą, nie karmię ich specjalnie - wodzień/szklarka w piasku zakopana lub artemia lub drobny kryl - to tak.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
(28-01-2019, 19:54 PM)Awokado napisał(a): Nie chce zaśmiecać forum, dlatego zapytam w tym miejscu. Czy moglibyście polecić mi piasek do akwarium typu SĄ/BW generalnie chodzi o piasek, który nie będzie zatwardzał wody. Obecnie mam w zbiorniku piach Kreisel 099 i po ostatnich pomiarach PH i GH stwierdzam, ze mocno zatwardza wodę. Kranówka której używam do podmian ma dużo niższe parametry niż te które są w zbiorniku. W akwarium są tylko korzenie i rosliny, w filtrze biologicznym gąbki, matrix, ceramika. Wydaje mi się, ze winne może być jedynie podłoże, będę wdzięczny za pomoc.
https://cichlidae.pl/showthread.php?tid=...82o%C5%BCa
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Retne - kupiłem, sprawdziłem, jest ok Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Nie spodziewałem się, że tak dawno nie odświeżałem swojego tematu. W załączeniu przesyłam zdjęcia całego zbiornika, oraz kilka ujęć przy karmieniu ryb owocem avocado i mango. Guianacary rosną, stały się bardziej płochliwe i coraz częściej gdzieś się chowają. W akwarium powstały dwie jamki, w których na stałe przebywają dwa największe osobniki (prawdopodobnie samce), samice trochę się między sobą przepychają i krążą między jednym a drugim samcem, żadna jednak nie siedzi w jamie zbyt długo. Nie wiem co dokładnie to oznacza, na pewno nie zaobserwowałem żeby z całego stada dobrała się jedna wyraźna para. Śmielsze stały się za to zbrojniki, moje L340 coraz częściej pojawiają się tuż przed frontową szybą akwarium. Po całkowitej wymianie podłoża na piasek ZEW z małą domieszką drobnego żwiru udało się nieco zbić twardość wody, a przede wszystkim zanotowałem spadek wapnia, dzięki czemu rośliny ruszyły. Jak widzicie na zdjęciu całego zbiornika, akwarium powoli zarasta. Prawdopodobnie dopuszczę do stanu kiedy hydrocotyle zarośnie całą taflę.


Załączone pliki Miniatury
                               
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Ładnie jest u ciebie :-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
o i cytrynki widzę Smile barwieńce wyleciały?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Przyjemny ten twój aranż, bardzo ładne masz Guianacara. Kupiłeś od kogoś na forum?
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Na Cytrynki namówił mnie kolega. Z początku nie byłem przekonany, ale jak się zadomowiły, dostały dobre żarcie to z czasem pojawił się ładny żółty kolor, czerwone oko, a w dodatku ławica 17szt. trzyma się razem co robi ciekawy efekt. Śmiało mogę polecić tę rybkę jeśli ktoś się zastanawia. Z akwarium wyleciały Czarne barwieńce, mieszanka kilku gatunków małych kąsaczy nie wyglądała dobrze. Tak więc w toni jest Cytrynka i Barwieniec Czerwony. Co do aranżu to cały czas się zastanawiam czy trochę nie poprzestawiać korzeni tworząc więcej kryjówek na dnie zbiornika, rośliny zarastają korzenie i z czasem zrobi się gęściej. Planuje też ograniczyć światło, bo jest zbyt jasno. Co do źródła ryb, to kupiłem je na olx, bardzo miły sprzedawca, widzę że cały czas ma młode, tu masz link: https://www.olx.pl/oferta/pielegnice-zie...45e3945233

Jeśli moje dorosłe osobniki będą wyglądały jak te z ostatniego zdjęcia w ogłoszeniu, to będę zadowolony Kwadr
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości