• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [375l][Ameryka] Guianacara Geayi

#11
Powinny dać radę. Nie jest jakaś strasznie zła woda. Jeśli będą problemy to obniż twardość.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
(14-01-2019, 10:25 AM)Awokado napisał(a): 7 szt gujanek to tylko na początek, chyba ze ryby będą zgodnie żyły. Docelowo od początku planowałem zostawić tylko dwie pary.

Gujanki to wg mnie gromadne rybki dlatego lepszym rozwiązaniem jest większy zbiornik. U mnie (guianacara owroewefi) na dnie 210x55 maja pary swoje rewiry, acz reszta przez te rwiry przepływa a czasami skupiają się w ławice i przeszukują zbiornik razem.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Zgadza się i oczywiście w każdym przypadku, im większy zbiornik, tym lepiej, ale geayi są podobno sporo łagodniejsze od owroewefi i dwie lub nawet trzy parki w zbiorniku o takim dnie powinny spokojnie dać sobie radę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Dzięki za odpowiedzi. Ryby zaczynają kopać pierwsze dołki stąd moje pytanie. Mam nadzieje, że za jakiś czas uda mi się obserwować parę z młodymi Usmiech
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
W weekend przetestowałem na rybach nowy pokarm. Do akwarium trafił kawałek Avocado. Guianacary zjadły go w mgnieniu oka! Całości dzieła dopełniły zbrojniki, wyjadając do czysta miąższ. Jak widzicie na zdjęciu, pozostała jedynie idealnie oskrobana skórka Wink


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Ładnie obgryziony! Co jeszcze zielonego im serwujesz? Szukam dalszych inspiracji Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Zieleniny w zbiorniku ląduje sporo, ale to głownie z myślą o zbrojnikach. Niemniej jednak moje Guianacary poza avocado jadły cukinię, brokuł, kalafior, ananas świeży, ogórek.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
(24-01-2019, 01:33 AM)Awokado napisał(a): Guianacary poza avocado jadły cukinię, brokuł, kalafior, ananas świeży, ogórek.

poza ananasem, parzone/gotowane podajesz? moje przepadają za surowym zielonym ogórkiem
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Surowy zielony ogórek podaję, ale jedzą go głownie zbrojniki, gujany tylko trochę skubią. Gotuję brokuł i kalafior, reszta warzyw na świeżo. Jednak żarciem za którym przepadają są surowe krewetki, poniżej wrzucę filmik nagrany podczas karmienia. Taka krewetka znika w ciągu 10-15min, uwielbiają ją i gujanki i zbrojniki.

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Najsy Smile Moje dostają ciągle krewetki w formie mixa z groszkiem. Samych surowych nie chciały żreć za bardzo.
Co ciekawe innych mięsnych mrożonek lub liofilizatów (robali) też jakoś niezbyt chętnie ruszają. Wolą zieleninę, do takiego stopnia, że nic pływającego nie jestem w stanie mieć, bo zżerają korzenie (limnobium nawet liście). Ale to w moim przypadku g. owroewefi, nie geayi.

PS jako przecinki wcinały chętniej robactwo Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości