• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Mały biolog

#11
Unimaxa z Aquaela polecam. Bardzo dobre filtry
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Jeśli chcesz te filtry jako dodatkowe to ok. Używki bym sobie darował. Czasami trafiają się okazje, ale też wtopy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
co do wtopy z używanym eheim classic to w grę wchodzi ewentualnie wymiana wirnika, ośki lub uszczelki. Szczęśliwie nic innego się tam nie może zepsuć. Uszczelkę można dopasować w sklepie z art. hydraulicznymi troszkę ciężko się go potem otwiera ale jest ok. Jak nie mam potrzeby oszczędzania to oryginał jak się o niego dba wytrzyma spokojnie 10 lat. Wirnik i oś kiedyś i tak będzie trzeba wymienić w każdym filtrze.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Aquael Midikani 800 możesz jeszcze sprawdzić. Dobry stosunek ceny co do możliwości filtra
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
(07-07-2018, 05:32 AM)Loobo napisał(a): Aquael Midikani 800 możesz jeszcze sprawdzić. Dobry stosunek ceny co do możliwości filtra

Uzywam w polaczeniu z prefiltrem hw 603 i dwiema pompkami po 1400l/h 
Daaje rade caly ten uklad Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
(05-07-2018, 16:20 PM)Michal napisał(a): co do wtopy z używanym eheim classic to w grę wchodzi ewentualnie wymiana wirnika, ośki lub uszczelki. Szczęśliwie nic innego się tam nie może zepsuć. Uszczelkę można dopasować w sklepie z art. hydraulicznymi troszkę ciężko się go potem otwiera ale jest ok. Jak nie mam potrzeby oszczędzania to oryginał jak się o niego dba wytrzyma spokojnie 10 lat. Wirnik i oś kiedyś i tak będzie trzeba wymienić w każdym filtrze.

Święta prawda.
Mam Eheim Classic 2313 z 92r, użytkuję go praktycznie bez przerwy od 2006r. Już wtedy widać było, że ma przechodzony wirnik i ośkę. Do tej pory działa na tych częściach i jest praktycznie bezgłośny Smile wymieniłem tylko uszczelkę pod głowicą 130x3,5mm za 3,50zł.
W sumie mam z 10 Classic-ów, obecnie działających 4 sztuki i moim zdaniem są to najlepsze filtry.


Mój poradnik na co zwrócić uwagę kupując i użytkując filtry Eheim Classic, na początku 2213 dalej 2260
https://wawarium.pl/viewtopic.php?f=22&t=461




Do 240l brałbym 2217.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Żeby nie zakładać nowego tematu - wracając do małego biologia do mojego akwarium.

Mam stary filtr Hailea H12 kupiony dawno temu jeszcze za czasów liceum.
Kiedyś przestał działać wiec spakowalem go do pudla. 
Pomyślałem że moze uda mi sie go jeszcze wykorzystać.
Rozpakowalem, rozłożyłem, wyczyscilem, wymieniłem uszczelki, zasypalem pocieta w kostkę gąbką i odpalilem.

Ruszył i nie cieknie, odpowietrzylem i chodzi już 3 dzień.
Jedynie przepływ "trochę" slaby bo z obiecywanych 1200 l/h zostało 80 l/h.
W 6 minut nalal do wiadra równe 8 litrów.

Teraz pytanie co z tym zrobić?
1 zostawić jak jest - chociaz boje sie ze po zmianie na ceramikę przepływ bedzie jeszcze słabszy
2 próbować wymienić/dopasować części np z któregoś Eheima classica?
3 kupić aquael unipump lub inną pompę i podłączyć do tego kubla?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Tak pol zartem pol serio:
4. Oddac Cinkowi do jego akwamuzeum? Smile

Ja bym nie ryzykowal rozszczelnienia tak btw
Peace
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości