• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [650] Towarzyskie SA na luzie :)

#91
Jest na co popatrzeć wieczorami.
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#92
Mała aktualizacja Hejka

Zdjęcia sprzed i po wywaleniu większości roślin z baniaka oraz dodaniu kilku skrzydłokwiatów nad baniak Smile

   

   

   
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#93
Skromnie i pięknie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#94
Jak dla mnie trochę n minus, z roślinami wyglądało lepiej ale tak jak mówię to tylko moje zdanie.

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#95
Bardzo się zmieniło.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#96
Ja również uważam,że akwarium z roślinami prezentowało się lepiej ale jego podstawowym zadaniem jest to, aby podobało się właścicielowi:-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#97
Oj tam, po prostu się nie znacie Wink Żarcik!

Zbiornik z roślinami wyglądał może ciekawiej na pierwszy rzut oka, ale mi osobiście lepiej się go obserwuje bez nich. Ryby są o wiele lepiej wyeksponowane, szczególnie neony bardzo dobrze prezentują się na brązowo/czarnym tle. Generalnie mam wrażenie, że ryby Ameryki Południowej źle się zgrywają z zielonym kolorem. Bardziej to pasuje do Azji... Ale to oczywiście subiektywne czysto estetyczne odczucie. 

Natomiast główną przyczyną usunięcia kamieni i niemal wszystkich mikrozoriów było utrudnione dbanie o higienę zbiornika. W tym akwarium jednak jest sporo niemałych ryb, a we wszystkich zakamarkach (kamienie/rośliny) zbierało się mnóstwo materii organicznej. 

Szczególnie mikrozoria mnie wkurzały. Mimo że bujnie to brzydko rosły - mocna erozja liści, a na ich korzeniach jak na gąbkach osiadało dużo syfku. Do tego wypuszczały mnóstwo maleńkich szczepek, które właziły dosłownie na wszystko na co się dało (wlot filtra itd). Bardzo mnie te rośliny rozczarowały, ale pewnie to wynikało z tego, że nie potrafiłem ich dobrze prowadzić. 

A tu świeżutki filmik Smile

Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#98
(08-11-2020, 23:27 PM)Topielec napisał(a): Oj tam, po prostu się nie znacie Wink Żarcik!

Zbiornik z roślinami wyglądał może ciekawiej na pierwszy rzut oka, ale mi osobiście lepiej się go obserwuje bez nich. Ryby są o wiele lepiej wyeksponowane, szczególnie neony bardzo dobrze prezentują się na brązowo/czarnym tle. Generalnie mam wrażenie, że ryby Ameryki Południowej źle się zgrywają z zielonym kolorem. Bardziej to pasuje do Azji... Ale to oczywiście subiektywne czysto estetyczne odczucie. 

Natomiast główną przyczyną usunięcia kamieni i niemal wszystkich mikrozoriów było utrudnione dbanie o higienę zbiornika. W tym akwarium jednak jest sporo niemałych ryb, a we wszystkich zakamarkach (kamienie/rośliny) zbierało się mnóstwo materii organicznej. 

Szczególnie mikrozoria mnie wkurzały. Mimo że bujnie to brzydko rosły - mocna erozja liści, a na ich korzeniach jak na gąbkach osiadało dużo syfku. Do tego wypuszczały mnóstwo maleńkich szczepek, które właziły dosłownie na wszystko na co się dało (wlot filtra itd). Bardzo mnie te rośliny rozczarowały, ale pewnie to wynikało z tego, że nie potrafiłem ich dobrze prowadzić. 

A tu świeżutki filmik Smile



A ja ci powiem że ta wersja mi się mega podoba , skupiasz się na ogladaniu ,a nie non stop grzebanie w zbiorniku Smile
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#99
O to to Smile

To akwarium pełni obecnie dla mnie rolę odstresowywacza. Popaczeć trochu, przetrzeć szybkę czyścikiem, nakarmić. 
Polecam od czasu do czasu taką wersję zbiornika wszystkim Big Grin

A tak na serio to mnie korci troszkę, żeby wpuścić coś większego, co nie stresowałoby jednak skalarów. 

Myślę o Heros / Acarichthys / Hypselecara / Mesonauta

Co myślicie?
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Nie wiem czy cokolwiek dało by radę aby nie stresować ,ale jak miałbym wybierać to Acarichthys
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości