• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: grzałki przepływowe

#11
Grzałka Hanzy chodzi u mnie już od 2 tygodni. Trzyma temperaturę naprawdę wzorowo.
Jest to jednak kawał sprzętu, który trzeba zamocować na wężu wylotowym filtra. W moim przypadku trzeba było to dobrze poupychać, żeby zmieścić to w szafce razem z kubłem.
Co prawda nie robimy tego zbyt często, ale dostęp do regulacji temperatury jest tu bardzo przyjemny (choć strzałka wskaźnika jest mało widoczna). Piszę to jednak gdyż korzystałem teraz z tego co parę dni, podnosząc po kawałku temperaturę w baniaku z gujankami.
Generalnie bardzo polecam, ale sprawdźcie jak z miejscem na tą grzałkę w szafce z kubłem- u mnie ledwo weszła i wylot grzałki w zasadzie wystaje już razem z wężami z filtra za szafkę.
Kolejny minus o którym już pisałem, to brak wersji 300 W na węże 12/16mm, a przynajmniej nie znalazłem nigdzie dostępnej.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Trza było większą szafkę zrobić zawczasu, lub inaczej ja podzielić. Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
A taka była w zestawie z akwa powystawowym, nawet nie myślałem marudzić w cenie jakiej ją dostałemSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Jako że zakupiłem grzałkę przepływową Hanza 500W to podzielę się spostrzeżeniami:
plusy
+ dobre rozprowadzanie ciepła w akwa
+ modele 300W i 500W dostępne od 2016r. czyli mają staż
+ brak przekaźnika bimetal., który w typowych grzałkach ulega awarii
+ duży zakres regulacji temperatury 20-35`C
+ szczelność i wykonanie (silikonowe uszczelki)
+ przerwa w zasilaniu nie resetuje ustawień
+ moc grzania dobierana jest do różnicy temp./ ustawiona-obecna / od 0.5`C pełna moc (u mnie 470W) do min. ok.50W przy 0.1`C
minusy
- gabaryty
- czerwona poświata w nocy od wyświetlacza
- straty ciepła do otoczenia z ciepłej obudowy / oceniam do.5% / rekompensowane dobrym rozprowadzaniem ciepła
uwagi:
-> wylot z grzałki/góra winna być powyżej wlotu do grzałki - w przypadku braku przepływu ciepła woda przemieści się samoczynnie (konwekcja) do góry i szybciej wyłączy grzałkę;
-> gdy czyścimy filtr /powietrze w grzałce/ należy odłączyć grzałkę w przeciwnym wypadku wyświetli się błąd E-8 i należy odłączyć grzałkę od prądu na chwilę aby zresetować wyświetlanie błędu, podobnie gdy błąd E-1 /przegrzanie/
ciekawostka
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Przepływowa Hanza zdechła po roku pracy :/
Jakiś no name, który mam w zapasie ma zwalony termostat. Nieszczęścia oczywiście, parami.

Koniec żartów, które grzałki są najbardziej niezawodne? Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Te które nie mają termostatu Wink. Grzałka bez termostatu+ termostat typu RT-2 oddzielny to najbardziej pewna opcja IMO.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
(17-04-2020, 09:21 AM)Papja napisał(a): Te które nie mają termostatu Wink. Grzałka bez termostatu+ termostat typu RT-2 oddzielny to najbardziej pewna opcja IMO.

No i termometr zastąpi.. biere. Dzięki ; )
Myślę, że tą która teraz grzeje w upór, będzie bezpiecznie pod taki RT-2 podpiąć. Czy lepiej tego grata nie zatapiać więcej?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Ja mam tak gdzieniegdzie obecnie- grzałka ustawiona na max + termostat RT-2 właśnie Wink. Ja RT-2 miałem w swoim życiu kilkanaście i w porównaniu do termostatów w grzałkach to niebo a ziemia- trzymają temperaturę raczej w granicach +/- 1 stopień od ustawienia. Ale widziałem też opinie, że lubią się psuć i możliwe, że z tymi nowszymi tak jest- bo mam kilka kupionych niedawno i jeden padł chwilę po kupnie (przestał przekazywać prąd, więc też niczego nie ugotował Tongue).
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Z dwojga złego lepiej w te stronę.
Czemu na maksa a nie np Ttermostatu +1 dla zapasu? Wink Chyba, że tak często kręcisz temp. Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Bo mam kilka chińskich grzałek, które po nastawieniu na 28 stopni grzeją na 24 przykładowo Big Grin. Jak Twoje grzeją normalnie, to opcja +1/2 stopnie będzie git Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości