• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Ziemiojady - identyfikacja

#11
Oldmobil,
Faktycznie, zdjęcia i filmy nie oddadzą najsubtelniejszych kolorów. Jeżeli Twoje ryby pochodzą z warszawskiej hodowli mojego imiennika, to obstawiam przy swoim (Darek wycierał gatunek widoczny w narożniku mojego szkła). Ryby trafiały od niego bezpośrednio do Łodzi oraz do kilku warszawskich sklepów (w tym do Diskusa).
Jeśli to nie ta "linia", to poddaję sięWink.
Przy okazji, jak Twoja hodowla i poszukiwania ciekawych Flowerhorn? Może założyłbyś temacik poświęcony tym pielęgnicom? Mało jest wiedzy nt. tych ryb. Ostatnio w hurtowni widziałem Flowernhorn "red chilli" (w porównaniu do innych odmian barwnych, miały już dosyć atrakcyjny wygląd jak na swoja wielkość - ok. 6 cm; oczywiście import z Azji). Niezbyt mnie interesują hybrydy, ale wiedza zawsze jest przydatna.
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
(18-02-2012, 23:14 PM)dator napisał(a): Oldmobil,
Faktycznie, zdjęcia i filmy nie oddadzą najsubtelniejszych kolorów. Jeżeli Twoje ryby pochodzą z warszawskiej hodowli mojego imiennika, to obstawiam przy swoim (Darek wycierał gatunek widoczny w narożniku mojego szkła). Ryby trafiały od niego bezpośrednio do Łodzi oraz do kilku warszawskich sklepów (w tym do Diskusa).
Jeśli to nie ta "linia", to poddaję sięWink.
Przy okazji, jak Twoja hodowla i poszukiwania ciekawych Flowerhorn?

NIe twierdzę, że nie masz racji. Po prostu na podstawie nazw gatunków i zdjęć znalezionych w necie moje ryby najbardziej są podobne do tych co wymieniłem.
Dzwoniłem po poprzedniego właściciela ryb. Mówi, że kupil ryby w jednym z Warszawskich sklepów, na Pradze. W rozmowie przewinęła się ul. Radzymińska co sugeruje Diskusa. Gość mówił, że sklep sprzedaje też ryby na Allegro a to prędzej Roboo z Radzymińskiej 2. HGW jak jest. Zrobię jeszcze kilka innych zdjęć i może to pomoże ustalić, co to za ziemki.

Z Flowerami popełniłem jeden kolosalny błąd. Odłowiłem parę tarlaków do mniejszego zbiornika, gdy tymczasem w głównym reszta hołoty dorastała. Po dwóch miesiącach dla tarlaków w akwarium nie było już miejsca. Lider wrócił by rządzić a młode wilki nie chciały oddać władzy. Wszystkie flowery poszły więc do różnych domów. Potomstwo rozdałem w imię idei a sobie zostawiłem 10 sztuk maluchów, które aktualnie dorastają wśród Heckelli i Tapajosów. Mam kilka miesięcy względnego spokoju a potem zobaczymy. Flowery to cudowne ryby, ślepe w furii i bezpardonowe w walce o władzę. W 500 litrach jest szansa na trzymanie więcej niż jednej pary, pod warunkiem jednak, że lider nie zdecyduje zabić drugiego samca a ten w jakiś sposób przekona do siebie drugą samicę. Samice też są od cholery, bo nie biorą pierwszego z brzegu samca, tylko czekają na swoją kolej u lidera uprzykszając życie samicy Alfa.
Z podstawowego składu miałem 5 sztuk, 2 samice i 3 samce. Lider wytarł się z Alfą, a po jej śmierci natychmiast podszedł do tarła z drugą samiczką. W międzyczasie dwa samce kolejno musiałem oddać, bo lała się krew. Równolegle skład nr 2 liczący 10 sztuk był całkowicie zdominowany i myślał jedynie o przeżyciu a nie o zalotach. Po odłowieniu tarlaków podzieliły zbiornik między siebie a co było po powrocie - już napisałem Smile

Wracamy do Ziemiojadów Wink
Zanim odpowiesz zastanów się, czy zrozumiałes pytanie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
No i jest przełom w świecie nieznanych ziemiojadów Smile
Prawdopodobnie mam dwie dobrane pary + singla.
Napisałem prawdopodobnie, gdyż druga para coś się ociąga z położeniem ikry a pierwsza właśnie zrobiła to dziś. Kolor ikry może wniesie coś do tematu. Poniżej zamieszczam zdjęcie z wydarzenia.
[Obrazek: IMG_3055.JPG]


edit:
Własnie brazylijskie kładą ikrę w innym zbiorniku Smile Ciekawe, czy ją utrzymają.
Wczorajsza (ta ze zdjęcia) nadal jest Smile
Zanim odpowiesz zastanów się, czy zrozumiałes pytanie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Krzysztof,
Ciekaw jestem analogii behawioralnych pomiędzy Twoimi rybami a ziemkami Kuby (Qbsztyk1), a najbardziej podobieństwa w ich wyglądzie zewnętrznym. Gdyby się okazało, że to ten sam takson, to można byłoby jeszcze coś wnieść do ich historiiWink.
Gratuluję tarła.
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
I jak sie sprawa potoczyla? Z krotkiego doswiadczenia z ziemiojadami - tra sie raczej regularnie i rozmnaza sie je latwo. Sa tylko nieco... niezdarne w pilnowaniul malych w porownaniu z innymi pielegnicami SA :-) U mnie kompletnie sobie nie radzily :-)
Nechor
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
(05-03-2012, 21:14 PM)nechor napisał(a): I jak sie sprawa potoczyla?

Właśnie przed chwilą samica wypuściła je na pierwszy spacer.
Napewno pierwszy, który widziałem Smile
Fajna chmara maluchów Smile
[Obrazek: IMG_3077.JPG]

Zanim odpowiesz zastanów się, czy zrozumiałes pytanie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
To i ja się podepnę z identyfikacją-zakupione jako Geophagus sp. ''Rio Negro'' , pochodzenie nieznane
[Obrazek: dscn7466.jpg]
[Obrazek: dscn7464o.jpg]
Czy gatunek został dobrze oznaczony?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Oldmobil, gratuluję maluchów!Smile
Wnorus, a może to są Geophagus altifrons "Rio Negro"?
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Podpisuję się pod wypowiedzią Darka. Malutka plamka boczna, wzór plam (nie pasków/kresek) na p. ogonowej i niemal niewidoczny ciemny wzór na bokach. Gratuluję zakupu, pamiętaj by nie trzymać z nimi zbyt dużych kąsaczy, np. większy zwinników/bystrzyków, bo nie pozwolą ziemiojadom na wykształcenie tych pięknych nici na końcówkach płetw.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
W takim razie dziękuję za szybką ekspertyzę Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości