• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Ziemiojady - identyfikacja

#21
Laickie pytanie, jakie są zasadnicze różnice między Altifronsami a Tapajosami ?
Mam na myśli młode ryby, jeszcze nie w pełni wybarwione.
Ja wiem, że Red Head, ale to dla mnie troche za mało.
W zebranym z różnych źródeł stadzie, niektóre byby mają wyraźnie czerwone fragmenty oka, inne zamiast czerwonego mają jakby kolor żółty.
Rysunek na bokach wszystkich ryb jest identyczny. Na upartego można jeszcze rozróżnić intensywność kolorów na płetwach brzusznych i więcej/mniej kolorów czerwonego i czarnego na krawędzi płetwy grzbietowej. To tak z obserwacji, a co na to Wy, znawcy ??

I jeszcze jedno...
Wolałbym uniknąć mezaliansów Smile
Czy ziemki się krzyżyją między sobą? - tu konkretnie w kontekście zadanego wyżej tematu Smile
Zanim odpowiesz zastanów się, czy zrozumiałes pytanie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Myślę,że po pletwie ogonowej ,która u ''tapajosów'' jest w paski a ''altifronsów'' kropki/plamki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Tak, to podstawowa cecha - chociaż niektóre gatunki/odmiany oznaczane jako cf. altifrons mają bardziej pasiasty wzór. Moje aff. altifrons Alenquer różniły się dość znacznie od typowych G. altifrons - miały m.in. pasiasty wzór na p. ogonowej. Poza tym, znane są dwie formy Red Head'ów - z Tapajos i Araguaia. Te pierwsze mają bardziej kontrastowe ubarwienie, i mocniejsze kolory. Poza tym te drugie są nieco delikatniejszej budowy od Tapajosów. Najlepiej by było, jakbyś wrzucił tutaj zdjęcia ryb z form, które uważasz za odmienne.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
(07-04-2012, 20:46 PM)piotrK napisał(a): Najlepiej by było, jakbyś wrzucił tutaj zdjęcia ryb z form, które uważasz za odmienne.

Tak zrobię niebawem, kiedy nowe ryby zaczną pozować. Teraz niechętnie podpływają do szyby. Ale przy okazji inne pytanie, poniekąd powiązane z tym konkretnie wątkiem, który zapoczatkowałem Smile
Maluchy widozne na wcześniejszych zdjęciach mają już miesiąc i widzę, że pływający z nimi rodzice coraz częściej "pozorują" ataki na grupkę małolatów. Na razie jakby tylko straszą, ale HGW ile taki stan rzeczy potrwa.
Jak długo pozwalacie pływać maluchom razem z rodzicami ??


Zanim odpowiesz zastanów się, czy zrozumiałes pytanie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Skoro rodzice straszą młode, to znaczy że skończyła się opieka - ja bym odławiał.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości