• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Samce ramirezki

#1
Witam, mam mały problem z moimi ramirezkami. Założyłem jakiś czas temu zbiornik 60x35x35, wg mnie w sam raz na przypomnienie dawnych lat i nabranie doświadczenia przed czymś zdecydowanie większym. Obsadziłem do neonami czerwonymi, molinezjami, otoskami, kiryskami, do akwarium trafiły tez dwa małe skalary ( tymczasowo) oraz para ramirezek. Znaczy się miała być para, ponieważ po jakimś czasie obserwacji okazało się, że są to dwa samce. Tutaj zaczęły się schody, dokupiłem dwie dziewuchy dla nich i zaczęła się mała wojenka. Patrząc na dynamikę ich działań musiałem w trybie pilnym przekształcić jeden z mniejszych zbiorników ( 40x25x25 ) na małe akwarium. Przeniosłem tam jedną parkę, jest sens nadal je tam trzymać? Parka nie wygląda na dobraną. trzymają się koło siebie ale brak oznak szykowania się do tarła itp... parka któa pozostała w zbiorniku ogólnym tez nie wykazuje zainteresowania sobą( chyba że samiec przegania samiczkę). Z góry dzięki za podpowiedź co czynić
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Wpuść do jednego akwarium samca (najlepiej tego mniejszego) i dwie samice, zobaczysz które się dobiorą, a drugą parę oddaj/sprzedaj. Tak nawiasem to sporo ryb masz jak na takie akwarium.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Wpuścić mniejszego samca czy do mniejszego akwarium żeby miały spokój? Z ta ilością ryb prawda. Dopiero po wpuszczeniu to zobaczyłem. Molinezje i skalary pewnie wnet opuszczą ten baniak.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Mniejszy baniak jest stanowczo za mały dla ramirezek. Zostaw jednego samca w tym małym baniaku a do dużego daj obydwie samice. Może druga parkę sklep przyjmie z powrotem.

Z wydaniem molinezji i skalarów to bardzo dobry pomysł.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Ok, dzięki. Zobaczymy jak to pójdzie i dam znać. Ile czasu powinno im to zająć? czy nie ma reguły. W planach co najmniej 250l. Do pól roku powinno się udać, więc skalary będą miały więcej miejsca.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Nie ma reguły. Karm je dobrze mrożonkami (artemia, wodzień, komar) to samiczki szybko dojrzeją i tarło odbędzie się wkrótce. Jeżeli przy tarle druga samica nie będzie miała piekła (na to też nie ma reguły) to możesz zostawić 1+2, bo nie dobierają się w stałe pary.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości