• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: M. Altispionsus - pielęgniczka boliwijska - towarzystwo

#11
Dzikakuna chemi wody nie oszukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
KH to zasadowość, przy Kh=10 nie ma opcji mieć pH w granicach 7.0 przy braku dozowania CO2 lub kwasów mineralnych/organicznych, które defacto najpierw to KH zbiją więc tym bardziej Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
(07-01-2019, 20:50 PM)mattija2 napisał(a): KH to zasadowość, przy Kh=10 nie ma opcji mieć pH w granicach 7.0 przy braku dozowania CO2 lub kwasów mineralnych/organicznych, które defacto najpierw to KH zbiją więc tym bardziej Wink
Masz rację. Dawno, dawno temu Wink zanim miałem filtr RO, dozowałem CO2 w płynie. Wyparłem ten niechlubny fakt z pamięci Tongue
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Carbo, nie ma CO2 w płynie, a aldehyd gluatarowy to totalnie co innego Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Dobra, zmieniam zeznania.

Ph mierzone Testem co 0,5 stopnia pokazuje 7,5, Testem co 0,2 stopnia pokazuje coś pomiędzy 7,2 a 7,4.

KH 9.

GH 19(!).

Aquafixy już w wodzie (macie z nimi doświadczenia? To działa?), szyszki olchy i skarpeta z torfem też.

Odpuszczę na chwilę obsadę i poproszę o porady w innym zakresie: zrobienie porządku z wodą.

Cel: zejście z parametrami do poziomu umożliwiającego trzymanie w akwa najmniej wymagających pod tym względem mieszkańców biotopu BW (i niech to będzie kryterium późniejszego dobierania obsady i w takim kierunku liczę na podpowiedzi) będących jednocześnie możliwie łatwymi do pozyskania i nie będących Borelkami Smile.

Problem - brak możliwości instalacji RO (akwa w pracy).

Armtka? Wywar z szyszek? Może wystarczą te AquaFixy? Inne patenty? Wspomniany w jednej z wypowiedzi Carbo? A może istnieją zwierzaki które pasują biotopowo i będą zadowolone z panujących warunków?

EDIT: przy okazji proszę kogoś z moderatorów o zmianę nazwy tematu, bo przestał być aktualny. Niech to będzie "pomoc w starcie po przerwie". Z góry dzięki!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Bez RO nic nie zrobisz. Także filtr podłącz w domu i transportuj jakoś wodę do roboty.

Przy takich twardościach to szyszki, torf itp nic nie dadzą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Jakimi to testami robisz ?
Sprawdz ich waznosc
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Testy kropelkowe, jbl. Ważne, wszystkie kupione w zeszłym tygodniu. Jeśli chcesz, to sprawdzę dokładne daty ważności i numery partii Smile jutro, będąc w pracy, bo tym razem to tam je zostawiłem.

Natomiast nie bardzo łapię dlaczego tak się uparłeś, żeby kwestionować te wyniki.

w tym linku https://barrreport.com/threads/co2-ph-kh-table.10717/ jest śliczna tabelka z której wynika, że przy takim wyniku Co2 jest albo za mało albo "na zielono" - skąd założenie, że tak nie jest? Ja w chemię jestem słaby, nie traktuj jak zaczepki tylko wytłumacz, tak jak dla szurówki - dlaczego moje wyniki są tak podejrzane, że należy zakładać jakiś błąd w pomiarze?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Co na poziomie 3ppm to masz wlasciwe ph w wodzie kranowej po odgazowaniu
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Nie testuje kranowej, tylko to co mam w baniaku. Nie wiem czy i jaki wpływ ma to co jest w środku.

Ale może tu pies pogrzebany?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości