• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Akwarium Black Water 420 litrów

#41
Troszkę zdjęć. Może za dużoSmile
Zapraszam do oglądania:                                                                                                        
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#42
Klasa Smile
Jak się nazywa ta roślina z czerwonymi liśćmi w środku? Jakaś odmiana pokrzywy?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#43
(13-05-2019, 21:06 PM)Ghost napisał(a): Klasa Smile
Jak się nazywa ta roślina z czerwonymi liśćmi w środku? Jakaś odmiana pokrzywy?
Nie pamiętam. Kupiłem w markecie za 3 zł bardzo malutką. ma ogromne przyrosty. Wiem , że ludzie trzymają je w terrariach z pająkami.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#44
Piękna ta część nadwodna. Ta paproć z liśćmi dotykającymi powierzchni wody super wygląda.
Nie myślałeś aby zrobić jakieś rusztowanie aby rośliny mogły się piąć w górę po ścianie? np. epipremnum lub filodendron?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#45
też chcę taki zielnik nad akwa :o taką monstere np. mogę wymyć z ziemi i zanurzyć do baniaka? utrzyma się? czy jakoś stopniowo dać jej wykształcić korzenie wodne?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#46
(15-05-2019, 13:23 PM)Xiao Lohan napisał(a): też chcę taki zielnik nad akwa :o taką monstere np. mogę wymyć z ziemi i zanurzyć do baniaka? utrzyma się? czy jakoś stopniowo dać jej wykształcić korzenie wodne?
Zgnije.
Ale możesz postawić monstere obok w doniczce, i zanurzyć w akwarium korzenie powietrzne, wypuści na nich korzenie podwodne.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#47
(15-05-2019, 13:34 PM)dzikakuna napisał(a):
(15-05-2019, 13:23 PM)Xiao Lohan napisał(a): też chcę taki zielnik nad akwa :o taką monstere np. mogę wymyć z ziemi i zanurzyć do baniaka? utrzyma się? czy jakoś stopniowo dać jej wykształcić korzenie wodne?
Zgnije.
Ale możesz postawić monstere obok w doniczce, i zanurzyć w akwarium korzenie powietrzne, wypuści na nich korzenie podwodne.

Taka później daje radę bez doniczki rozumiem? Wink Niestety zbyt często nie ma mnie w domu, żeby podlewać kwiatki Rolleyes
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#48
(14-05-2019, 23:03 PM)Sloma napisał(a): Piękna ta część nadwodna. Ta paproć z liśćmi dotykającymi powierzchni wody super wygląda.
Nie myślałeś aby zrobić jakieś rusztowanie aby rośliny mogły się piąć w górę po ścianie? np. epipremnum lub filodendron?
Myślałem nad tymSmile
Będzie to realizowane niedługoSmile

(15-05-2019, 13:23 PM)Xiao Lohan napisał(a): też chcę taki zielnik nad akwa :o taką monstere np. mogę wymyć z ziemi i zanurzyć do baniaka? utrzyma się? czy jakoś stopniowo dać jej wykształcić korzenie wodne?
Ja tak zrobiłem. Była bardzo mała, przyrosty ma duże. Tylko jedna roślina jest w doniczce. Reszta od razu była bezpośrednio do akwarium wkładana.
Paprotka najpierw straciła wszystkie liście, potem wykształciła nowe przystosowane już do ciągłego pobierania wody.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#49
A w jaki sposób je mocujesz że rosną tak pionowo?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#50
(15-05-2019, 17:47 PM)Marhord napisał(a): A w jaki sposób je mocujesz że rosną tak pionowo?

Przycisnąłem korzeniami. Niektóre są przymocowane drucikami do brzegów akwarium.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości