• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Akwarium Black Water 420 litrów

#11
Pochwaliłeś się i tutaj, fajnie. Bardzo fajny zbiornik, i obsada, mocno myślałem nad oregonami. Jednak postawiłem na te same barlowi Smile
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Świetny naturalny zbiornik, i do tego jeszcze otwartyOkok.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Zanim założyłem zbiornik przeczytałem całe forum i wszystko co znalazłem w internecieSmile W tej chwili oregony rządzą w akwarium.
Interakcje między rybami są wspaniałe do obserwacji.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Bardzo fajnie to wygląda. Rośliny nad wodą są zasadzone w dnie czy jakoś przymocowane ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Akwarium i ryby prima sort Wink. Tylko zakryj brzegi akwarium- zebys sie nimi nacieszyl, bo inaczej bedziesz mial suszki Tongue.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Piękny staw.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
OD 20 lat mam akwaria odkryte. Raz mi tylko ryba wyskoczyła w zbiorniku morskim. Uważam , że jak mają kryjówki to rzadko wyskakują. brzegi akwarium mają wzmocnienia tak na 10 cm, więc z brzegu nie wyskoczą. Mam nadzieję, że teraz też nie będą skakać. 3 miesiące i żadnych strat.  Jeżeli zauważę coś niepokojącego od razu zrobię jakieś zabezpieczenie.

(10-01-2019, 00:26 AM)AquaDragon napisał(a): Bardzo fajnie to wygląda. Rośliny nad wodą są zasadzone w dnie czy jakoś przymocowane ?
Rośliny powtykane między korzenie. Niektóre przykleiłem na kropelkę w żelu. Kleiłem tak mnóstwo koralowców pod wodą. Jest ten klej całkowicie nie szkodliwy dla zwierząt.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Yagen, niestety Apisto mają to do siebie, że wyskakują z baniaków... Sad Zazwyczaj ma to miejsce w rogach akwarium- kiedy w trakcie przeganiania się wzajemnie ryba trafia na "szklany" mur i może tylko uciekać do góry.

Dwa boki masz w miarę fajnie zabezpieczone wzmocnieniami, na pozostałych dwóch też coś takiego by się przydało.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
(10-01-2019, 12:06 PM)Ruki napisał(a): Yagen, niestety Apisto mają to do siebie, że wyskakują z baniaków... Sad Zazwyczaj ma to miejsce w rogach akwarium- kiedy w trakcie przeganiania się wzajemnie ryba trafia na "szklany" mur i może tylko uciekać do góry.

Dwa boki masz w miarę fajnie zabezpieczone wzmocnieniami, na pozostałych dwóch też coś takiego by się przydało.
Coś pomyślę.
Całość będzie w roślinach, pistia itp. Postaram się coś wykombinować na bokach . Zdrowie ryb najważniejsze. Zrobię sobie półeczki po bokach. Postawie tam rośliny w donicach , albo coś w tym stylu. Bardziej martwi mnie komin. Zabezpieczyłem go dodatkowo siatką. lecz bardzo szybko się zapycha ta siateczka. Sam grzebień nie wystarcza. Zawsze jakaś ryba tam wpadnie . Jakieś pomysły?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
ja mam komin przykryty kawałkiem plexy ucięty na wymiar
mi do komina potrafił skalar wskoczyć a ze teraz mam praktycznie dostęp nie możliwy wiec musiałem go zakryć
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości