• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Satanoperca identyfikacja

#11
Jakiej wielkości są Twoje ryby ? Po czym poznajesz że to jurupari ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
(30-01-2019, 21:36 PM)Łuka$z napisał(a): Jakiej wielkości są Twoje ryby ? Po czym poznajesz że to jurupari ?

https://www.seriouslyfish.com/species/sa...-jurupari/

Ta ze zdjęcia ok 11cm.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
W świetle słonecznym
   
   
   
   
U największej ryby wzory na głowie trochę się zmieniły:
   
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Piękne z nich ryby wyrosną:-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Witam, moim skromnym zdaniem Łukasz ma "klasyczne" Satanoperca mapiritensis z Orinoco a Patryk1724 ma S. jurupari - lokalizacja nie do określenia Smile Czyli ogólnie rzecz biorąc dwa różne gatunki... 

Pozdrawiam!
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Skromne zdanie Mistrza satanów się rzekło Wink Piotrze wątek przeniósłbym do działu identyfikacja.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Zimna Zośka jak tam ryby? Masz je jeszcze ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Nie, poszły w świat. Także nie wiem co z nich wyrosło.
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Witam,
 przeglądając temat jeszcze raz , widzę że Zosiek miał S.mapiritensis .  Charakterystyczny wzór na czole jest już widoczny, chociaż cętki na policzkach jeszcze się nie uwidoczniły.

Pozdrawiam
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Moje trochę podrosły, jedna sztuka niestety padła już jakiś czas temu i w sumie to nie wiem z jakiego powodu, zostały mi 4, chciałbym dopuścić 2-3 sztuki ale jedyne mapiritensis jakie znalazłem są w Białymstoku ale gościu nie wyśle. 
A to moje 2 największe sztuki, zdjęcie robione jakiś miesiąc temu: 
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości