• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Satanoperca identyfikacja

#1
Proszę o pomoc w identyfikacji Satanoperca

   

   

   

   
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Witam Zosiek ..Smile

Naprawdę ciężko coś napisać po za tym że są z grupy juruparoidów Smile


U tak małych ryb zmienić się jeszcze może wszystko... 
Napisz proszę skąd je masz..
Ten wzór na czole trochę inny niż u młodziutkich S.jurupari
Może to jakiś wariant z cętkami na polikach ...
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Cześć Marcin. Smile
Przyjechały jako S. deamon i faktycznie na 12 szt. dwie nimi były. Więc pomyślałem że może to bedą to S. maripitensis, ale nie widzę u nich ani typowych kropek/cętek, ani „ diabelskiej maski „ na czole. Może są za małe, bo maja około 5-6 cm.
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Cześć
Patrząc na wzory na głowie u ryby z drugiego zdjęcia widzę że mam takie same satany. U dominującej największej ryby zaczęły pojawiać się cętki na pokrywach skrzelowych i pod oczami.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(13-01-2019, 13:19 PM)Łuka$z napisał(a): Cześć
Patrząc na wzory na głowie u ryby z drugiego zdjęcia widzę że mam takie same satany. U dominującej największej ryby zaczęły pojawiać się cętki na pokrywach skrzelowych i pod oczami.

Hej.
Twoje ryby to S. maripitensis, prawda? Z zachowania mi też przypominają moje pierwsze Satanoperca maripitensis. Jakiej masz wielkości?
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(13-01-2019, 17:55 PM)Zimna Zośka napisał(a): Hej.
Twoje ryby to S. maripitensis, prawda? Z zachowania mi też przypominają moje pierwsze Satanoperca maripitensis. Jakiej masz wielkości?

8-10cm z linijką przy szybie Wink Kupiłem je jako mapiritensis od Stafe. Na początku też miałem wątpliwości czy to mapiritensis bo nie widziałem żadnych cech rozpoznawczych o których pisał Galimedes ale podrastają i zaczynają się zmieniać, przy 10cm zaczęły pojawiać się cętki i coraz bardziej połyskują.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Pozostaje mi tylko poczekać. Bo jeszcze im brakuje drugie tyle do 10 cm. Dzięki za odpowiedź Smile
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Znalazłem zdjęcie które zrobiłem pod koniec grudnia 
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Mam te same ryby, kupione jako satanoperca jurupari i wydaja się nimi być Big Grin Oswietlenie mam troche inne na zdjęciu, ale przy zmianie barwy są takie same.


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości