• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Filtracja w 1700 l

Osobiście wolałbym zastosować dwie mniejsze pompy po 3000l/h niż jedną dużą.
Pobór prądu porównywalny ale będzie ciszej i zabezpieczysz się na wypadek awarii.
Osobiście cały sprzęt kupuję w sklepie Coralhouse.pl , Kondziu zawsze doradza i nie robi problemów przy reklamacji lub serwisie.
Co do mocy pompy to widzę ze megalomania panuje dośc mocno.
Osobiście swój aktualny zbiornik 2000L z sumpem 540L napędzam pompą 5000l/h a realnie pewnie z 3-3,5k l/h
Po co takie mocne i prądożerne pompy? Dodatkowo tak mocne pompy nigdy nie będą ciche.

PS:
Osobiście kupiłbym sterowalną DCP lub na prąd AC NCM
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Tuptuś, to jaką moc w końcu wziąć ? Różnica spora bo ty piszesz o 5000l/h a bart o 12k/h.
Stosujesz jakiś cyrkulator ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
W 3200 l mam 2x 3000 l/godz i jest ok.
Jak obie chodzą to ilość wody przepływającej przez sump jest wystarczajaca.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Bo chłopaki kupują mocnepompy które są głośne a póżniej puszczają je na 60-70% żeby były cichsze.
Pompy JEBAO?JECOD DC pracujące na 100% szybciej padają.
Moja używka działa już prawie rok u mnie a ile wcześniej tego nie wiem, leci na 100%.
W 1400tce miałem DC 6 lub 6,5  kL/h i nie działała na pełnej mocy.
Do utrzymania biologii wystarczy Ci ncm3000, najbardziej bezproblemowa wersja. Jeśli chcesz większy przepływ to daj wersje 6-6,5kL/h i w zależności czy chcesz sterowalną DC czy bezproblemową AC. Wybór należy do Ciebie.
Nie wiem czym chcesz wypełnic sump. Wszystko zalane czy coś zraszanego, kaldnes ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Bezproblemowa AC 6500 padła mi ostatnio - używana 6/7  razy w tygodniu do podmian tylko.
Jakby ktoś części potrzebował mogę oddać 
Na 3/4 pompy jebao to ostatnia jaką kupiłem .
Został tylko cyrkulator.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Ja mam wszystkiepompy łączie z cyrkulatorami tej firmy. I nigdy mi nic nie padło Krzyk
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
https://www.coralhouse.pl/pompa-aqua-nov...500~p33502
wezmę tą, myślę że spełni moje oczekiwania
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Dwie jebao DC 1200 , jedną nowa druga używka . Z tym samym problemem - uzwojenie . 
AC 6500 rzadko używana . j.w.
Tuż po gwarancji wszystkie 
FX 6 - 4 lata nic . Chodzi dalej . 
Unimax 700 - 2 szt używki bez gwarancji - 1 rok i padaka 
Eheim 2028 ale po 10latach działania i moja wina połamałem wloty . 
Eheim 2075 2 lata i poszedł do kolejnego szczęściaża. A nowego nie kupiłem . 
Jbl1501 - 2 lata i poszedł do szczęściaża . 
AquaClear 500 - chodzi od 2004 roku , jestem kolejnym użytkownikiem od kilku lat 
Aquaclear 500 kupiłem nówkę zapakowaną fabrycznie ostatnio z 2001 r produkcji . Za śmieszne pieniądze .
I chodzi . 
Głowice Aquaela 2000, 1500, 1000, 500 używane po kilka lat i żadna nie padła 

Rw 8000 chodzi i narzekać nie mogę
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Panowie podepnę się pod temat. Co myślicie o pompie CO do obsługi akwarium i sumpa podobnej wielkości? Testował ktoś coś takiego? Pompa znajdowała by się poza sumpem, poniżej wysokości wody w sumpie, tak by w razie braku prądu jej nie zapowietrzyć. Pytanie tylko jaka byłaby porównywalna do takiej Aqua-nova N-RMC 4000? Zastosowanie dwóch pomp IBO BETA 25-40/180 miałoby sens?
1200 litrów SA- G. abalios, P. altum
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(27-07-2019, 11:21 AM)kszyszek napisał(a): Panowie podepnę się pod temat. Co myślicie o pompie CO do obsługi akwarium i sumpa podobnej wielkości? Testował ktoś coś takiego? Pompa znajdowała by się poza sumpem, poniżej wysokości wody w sumpie, tak by w razie braku prądu jej nie zapowietrzyć. Pytanie tylko jaka byłaby porównywalna do takiej Aqua-nova N-RMC 4000? Zastosowanie dwóch pomp IBO BETA 25-40/180 miałoby sens?
Ja mam omnigene omega2, 25/60 i daje radę. Pracuje w trybie auto i wskazuje pobór 32w. Ważne, żeby po stronie zasysu dać większe średnice rur niż po stronie wylotu, wtedy, w razie zamulenia filtra pompa nie zapowietrzy się.
Pompy nie słychać wcale.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości