• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Filtracja w 1700 l

#61
No to masz wybór pomiędzy aqua-nowa a jabeo , osobiscie wolę aqua nowa z tymi pompami nie mialem problemów
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#62
Jak możesz to napisz mi konkretny model. Np jebao dcp 10000 itd.
Z góry dzięki.
Pozdrawiam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#63
(13-01-2019, 21:26 PM)barttsw napisał(a): Kolego ty mysl o minimum 10000
Minim 5x pojemnosc baniaka 
Taka pompe to do 400l a nie 1700

Dlaczego musi być taka mocna? 5x poj. zbiornika to bardzo dużo.
Jeżeli pompa ma wydajność np. 2000 l/godz to rozumiem że w ciągu godziny wymieni te 2000 litrów. Przecież przeplyw nie musi być aż tak duży skoro wysokosc podnoszenia jest wystarczająca.
Wiem że u siebie przy zbiorniku 450L i sumpie bocznym mały przepływ się sprawdza.
Przy wydajności 5x pojemności baniaka to tam będzie pralka podejrzewam???
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#64
żadnej pralki nie będzie od tego są sterowniki, a dlaczego 5x pojemność zbiornika by zapewnić odpowiedni obieg wody 
Sory ale 2000l/h  nie uwierzę w to  za dużo tego postawiłęm i wiem jak to działa taka pompa będzie ciurkać a nie płynąć


kolego od 2 lat nie używam jabeo wolę AN  i nawet nie wiem jakie są tam modele ale obojętne który model każdy się nada Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#65
Też się zastanawiam nad tym co napisał Słoma. Czy to już nie jest przewymiarowanie pompy ? Czy w rurce doprowadzającej o średnicy 32mm ciśnienie pozwoli przetoczyć 10000l/h?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#66
Jak chcesz to sobie daj 6000 tylko potem sam stwierdzisz ze to za słabo to nie jest 120 czy 150 cm Big Grin 
mam na jednym baniaku a konkretnie 120l 60cm pompę 1200l/h i ona dosłownie ciurczy a nie płynie woda , tez myślałem ze będzie za duża i okazało się co innego Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#67
Pewnie masz rację. Zaoszczędzę przy zakupie 150 zł a później będę się wkurzał...
Jak rozwiązać powrót z pompy? Moja wyobraźnia kończy się na rurce w kominie wyprowadzonej do gory, tam kolanko i żeby ta woda sobie chlupala nad grzebieniem do akwarium?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#68
Albo kolanko albo podwójny lock-line
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#69
Lock line jest spłaszczony na końcach i zagłuszy przepływ.
To co normalnie kolanko + rura i nad grzebieniem do wody ? A co z obiegiem w akwarium ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#70
Jak byś zrobił na środku komin nie było by dodatkowych gratów w akwarium ,nic nie zagłuszy żadnego przepływu gdzie to przeczytałeś Big Grin wręcz na odwrót
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości