• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Filtracja w 1700 l

#41
Proste policz ile wody zejdzie z baniaka do sumpa przy awari pradu czy tez przy podmianie a powierzchnia nie jest mala
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#42
Słoma, chyba chodzi o pojemność zwrotu w przypadku braku prądu. Jak będzie wysokość wody w sumpie na 25 cm, a całość ma wysokości np 45, to mamy 20 cm zapasu na cofniętą wodę ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#43
Dokladnie ale trzeba policzyc ile wody w kominie +woda nad wylotem to kolo 2-4 cm przy tym litrazu 320x80x3 daje prawie 80l i komin okolo 30l oraz zapas 10%
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#44
Wytłumaczcie mi jeszcze tak łopatologicznie jak rozwiązać mechanikę przy sumpie. Obsada mało ważna czy to tanganika/malawi czy inny biotop ryby wydalają i trzeba to jakoś zebrać. Na dnie będzie piasek. Komin robię w lewym rogu, powrót górą tak żeby mi chlupało delikatnie po powierzchni. Jak zakupię porządny falownik to obróci mi wodą tak żeby całość odchodów wpływała górą do sumpa ?

Będzie to wyglądało tak jak na rysunku, oczywiście komory są źle zobrazowane wielkościowo Wink Wylot z sumpa minimalnie nad poziomem wody celem rozbicia filmu bakteryjnego. Czy jak inaczej go zrobić ?


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#45
Prosto komora splywu dajesz gabke 30ppi i cala mechanike masz rozwiazana 
Mozesz tez sobie dac 10 20 i 30ppi to juz twoja sprawa inwidualna
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#46
Bart chodzi mi o to jak te "gówienka" przeemigrują przez grzebień do sumpa. Jak ruszyć wodą w "dobrą stronę" Big Grin
Dodałem wyżej obrazem
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#47
Przejda przez komin spokojnie,i zle rozrysowany sump pompa bezposrednio pod kominem jak komin masz na rogu to po przeciwnej stronie daj falownik np maspect zabawe i tak bedziesz mial z cyrkulacja nie da sie tego opisac bo w kazdym baniaku wyglada to inaczej 
P.S.nie rob sterylniaka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#48
Czemu pompę dać pod kominem a nie po przeciwnej stronie ?
Sterylniaka czyli ???
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#49
Dlaczego pompe pod kominem po to by pompa nie miala zadnych oporow i strat na kolankach
Sterylniak czyli akwarium labolatorium czysciutkie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#50
Ok ogarniam. Ciekawe na ile te kolanka zagłuszają przepływ ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości