• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Filtracja w 1700 l

#31
(05-01-2019, 07:33 AM)darkdivinity napisał(a): Niby tak, ale piwnica nieogrzewana i tam też temp jest w okolicach ~8 stopni, więc woda się mi nie nagrzeje. Wiadomo szukam oszczędności, w wannie się to jakoś ogrzeje do temp domowej.
Generalnie sump jako jedyna filtracja wystarczy ? W ogóle się zastanawiam czy nie walnąć komina na środku, trójnik i dwa wyloty na lewo i prawo, wtedy może nawet ominąłby mnie cyrkulator ? Jak myślicie ?
Znam ludzi, którzy mieli narurowce, w tym także i ja, i tak szybko z nich zrezygnowaliśmy, jak je założyliśmy. Zamulanie narurowca to utopia...
Stawiaj sump, albo beczkę z wkładami, do tego pompa c.o i będziesz zadowolony. Mi 1200 litrów ogarnia beczka 30l z wkładami z gąbki ppi40x3szt, i 7-8 litrów biobali, ale ja mam dużo roślin, które pochłaniają no3 do zera. Postaw sump w piwnicy, w ocieplanej szafce, a wodę możesz dolewać przez sump. Nie sądzę, abys stracił na temperaturze wody w sumpie...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
Supcio, będzie sump ! Smile Akurat pod akwarium jest miejsce na niego to nawet nie będę wiercił przez strop.
Tak przy okazji, czym go zasypać żeby mi to w miarę cenowo wyszło ?
Komin robić po lewej, czy na środku i wyloty na lewo i prawo ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
(07-01-2019, 16:58 PM)darkdivinity napisał(a): Supcio, będzie sump ! Smile Akurat pod akwarium jest miejsce na niego to nawet nie będę wiercił przez strop.
Tak przy okazji, czym go zasypać żeby mi to w miarę cenowo wyszło ?
Komin robić po lewej, czy na środku i wyloty na lewo i prawo ?
Zrób tak, jak Ci wizualnie pasuje. Ja dałbym z jednej strony komin i jakoś go zamaskował, pod kominem usypałbym górkę z (nie wiem co dasz na dno) a niżej w drugim końcu, żeby syfy z dna płynęły tam, gdzie niżej. Wtedy, przy kominie daj cyrkulator, żeby to pchał w drugi koniec zbiornika, a górą woda zawróci w komin. Łatwiej będziesz miał zapanować nad dnem, i czyszczenie ograniczysz tylko do tego fragmentu dna, który jest najdalej od komina, czyli niższe dno. Mam nadzieję, że nie zamotałem...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Na srodku i podwojny lock line
Lub 2 kominy
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
(07-01-2019, 16:58 PM)darkdivinity napisał(a): Supcio, będzie sump ! Smile Akurat pod akwarium jest miejsce na niego to nawet nie będę wiercił przez strop.
Tak przy okazji, czym go zasypać żeby mi to w miarę cenowo wyszło ?
Komin robić po lewej, czy na środku i wyloty na lewo i prawo ?
Wkład trzeba dobrać pod obsadę. Jak ma być np twardo, to możesz dać żwir wapienny gradacji 5-20mm i gąbki, ew zawsze będziesz mógł włożyć jakieś dodatki w woreczkach. Można dać rurki bio cera z alledrogo, z działu oczko wodne, 179 zł/25kg, plus worki. Można dodać też włókninę filtracyjną, którą można myć.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
Narurowiec na FBF też by dał radę Tongue. Akwarium Tomasza(1080l BW) dowodem Wink.



Grube gąbki, w duzej ilosci, są spoko medium, a ścinki nie są takie drogie Big Grin. Keramzyt też zły nie jest, lawa tak samo.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Takie szybkie pytanko, sump najpewniej będzie wymiarów 150x55x45. 4 lub 5 komór, jakiej wysokości robić przegrody między komorami ? Myślałem o 30 cm ?
Komin jakich wymiarów ? otwory w szkle robię odrazu większe 2x45mm, 1x55 mm, średnice rurek 2x32,1x40
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
32x15 i 5cm nizs,y od wysokosci calego baniaka 
Zrob 2x 60 (40mm) +1x45 (32mm)
Przegrody zrobil bym trzy
Komora mrchaniki komors biologi komora pompy
Wysokosc max 25 cm najwysza czyli miedzy pierwsza a druga komora przeplyw dolny
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Dzięki bart
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
(08-01-2019, 22:39 PM)barttsw napisał(a): 32x15 i 5cm nizs,y od wysokosci calego baniaka 
Zrob 2x 60 (40mm) +1x45 (32mm)
Przegrody zrobil bym trzy
Komora mrchaniki komors biologi komora pompy
Wysokosc max 25 cm najwysza czyli miedzy pierwsza a druga komora przeplyw dolny

Piszcie proszę prościej i dokładniej bo dopiero za 4tym razem rozszyfrowałem o co w tym chodzi.
Co do ostatniego zdania ciągle nie kumam dlaczego max. 25 cm.Boisie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości