• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: Ściągać kraterówki?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Tak, koniecznie!
33.33%
6 33.33%
Nie, nie wypada.
11.11%
2 11.11%
Napiłbym się piwa.
55.56%
10 55.56%
Razem 18 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Title: Kraterówki z Barombi Mbo - ściągać czy nie ściągać

#21
W książce Everta jest fota dwóch gatunków krewetek. Jak wszystkie jego foty podczas nurkowania a stwory są małe ale wyglądają jak red bee i black bee Smile, z tego co pamiętam to żyją bardzo głęboko i czyszczą ryby - tak jak te morskie czyszczące krewety.

Na krewetki jest szansa bliska zeru Smile. Po prostu są więc o nich wspomniałem ale zaznaczyłem żeby Cyrille tam nie łaził wśród tych kofanych ślimolów za długo.
www.hassar.eu - importy prosto z gorącej zachodniej Afryki - tanio, drogo, konkretnie Smile
www.sumiki.pl - pierwszy polski portal o sumach (wykasowałem bazę niechcący ale mam backup - niedługo będzie śmigał)

Proud member of ACSI
http://silurus.acnatsci.org/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Daniel, ale w Tanganice masz Macrobrachium i Limnocaridiny, a nie Caridiny. Ktoś pewnie klepnął babola, który jest teraz wszędzie powtarzany. Wink To tak jak z rozrodem karpia w Polsce. Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Nie pisz ze szansa jest bliska zeru, napisz ze szansa to max. 10%, zawsze jest jakad nadzieja. Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
A nie wiem Smile, Evert też na nie mówił Caridina Big Grin.

Wiesz, uda się z tymi kraterówkami tylko dlatego, że w Kumba będą łapać parę tysięcy Procatopus similis a to już w miarę niedaleko. Nie widzieli nigdy tej krewetki, nie wiedzą jak wygląda - ja też, nawet jak widać nie wiem jak się nazywa Big Grin, do tego można złapać nieciekawe choróbsko - obiecał, że poszuka ale wiesz, mi by się nie chciało za długo Smile.

Ale! Jak wiesz jak można jak najbardziej skutecznie zapolować na krewetkę, która ponoć żyje na roślinach wodnych głównie - to wydatnie zwiększy się szansa. Ja mu napisałem żeby przeleciał parę razy siatką po chaszczach, nie ruszał ślimaków i wiał Smile.
www.hassar.eu - importy prosto z gorącej zachodniej Afryki - tanio, drogo, konkretnie Smile
www.sumiki.pl - pierwszy polski portal o sumach (wykasowałem bazę niechcący ale mam backup - niedługo będzie śmigał)

Proud member of ACSI
http://silurus.acnatsci.org/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Faktycznie w kilku tekstach wspomina się o Caridina. Na ten rodzaj natknąłem się także przeglądając opisy diety niektórych Hemichromisów. Nigdy jednak nie wnikałem głębiej i może faktycznie to tylko wielokrotnie powielany błąd.
Pozdrawiam, Patryk
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Ja bym szukal krewetek na podlozu/mule, przy brzegu chyba, miedzy galeziami/kawalkami drewna/liscmi. Cos w ten desen. Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
To co mi się udało wypyrać mówi, że żyją na roślinach wodnych określonego gatunku Smile. Pytanie jak je najskuteczniej złapać.

www.hassar.eu - importy prosto z gorącej zachodniej Afryki - tanio, drogo, konkretnie Smile
www.sumiki.pl - pierwszy polski portal o sumach (wykasowałem bazę niechcący ale mam backup - niedługo będzie śmigał)

Proud member of ACSI
http://silurus.acnatsci.org/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Moze wyciagnac razem z roslina w siatce?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Pewnie, że może ale po co?

Każda wysyłka z Kamerunu na lotnisku jest bardzo dokładnie pyrana na lotnisku przez dzielnych wojaków. Nie wywiezie się nic poza tym na co ma się zezwolenie. Do tego stopnia, że jak dla siorki, która kocha sztukę i tym podobne pierdoły spakował mi do boxu drewnianą zebrę wielkości 10cm to mało nie cofnęli exportu - zebra nie przyleciała Smile. Żeby mógł exportować rośliny potrzebuje znowu osobnych licencji. A i ja by rośliny importować muszę mieć zezwolenie fitosanitarne Smile czyli w skrócie - no way.
www.hassar.eu - importy prosto z gorącej zachodniej Afryki - tanio, drogo, konkretnie Smile
www.sumiki.pl - pierwszy polski portal o sumach (wykasowałem bazę niechcący ale mam backup - niedługo będzie śmigał)

Proud member of ACSI
http://silurus.acnatsci.org/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
No i po co taka zabawa z pokarmem? :>
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości