• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: ~1700 litrów, SA - pomoc w doborze obsady

#11
Skalarów dałbym np. 20 sztuk, do tego 10-12 sztuk większych ziemiojadów (np. dwa gatunki) + większe stadko kirysków i kilka atrakcyjnych L-ek (dopasowanych ze względu na dietę do reszty obsady) i będzie cudo Smile
Na drobnicy się nie znam (zwinniki i neony wcześniej czy później zostaną zjedzone, może jakieś większe bystrzyki, ale one nie pływają ławicą)

PS - pokolenia hodowlane nie oznaczają brzydkich ryb, choć warto widzieć rodziców Smile
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Podziękowania złożone przez:
#12
Dzięki, teraz mam punkt wyjścia Smile
Dalej walczę, malawi vs Ameryka płd/centralna
 
Podziękowania złożone przez:
#13
Z Malawi też mógłbyś zrobić piękny zbiornik, podobnie jak z Tanganiką - przy takim zbiorniku wybór masz ogromny.
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Podziękowania złożone przez:
#14
(30-12-2018, 21:12 PM)bernard napisał(a): Z Malawi też mógłbyś zrobić piękny zbiornik, podobnie jak z Tanganiką - przy takim zbiorniku wybór masz ogromny.
No właśnie, powiedziałbym że zbyt ogromny Smile
Coś wymyślę, jutro kupie test na ph i zmierzę to co mam w studni. Dobiorę biotop pod ph, będzie najprościej
 
Podziękowania złożone przez:
#15
A rozważałeś pawiookie lub Uaru?
Z Uaru będę miał młode do wydania za jakieś 3 miesiące.
 
Podziękowania złożone przez:
#16
Pawiookie - nie mój klimat, w ogóle strasznie mi żal tych ryb, swego czasu był na nie boom i w sklepach zoologicznych przebywały w zbiornikach po 60-100 l, ludzie je brali do takich malutkich zbiorniczków po 120-150 l.
Z tego co wyczytałem Uaru można potraktować jako rybę zamiast skalara + 2 gatunki ziemiojadów + kiryski+lki?
Coraz bardziej mi się to podoba Big Grin
Słoma, widziałem maluszki w twoim temacie, niestety w 3 msc się nie wyrobię z całością Smile Może kolejny miot ? Smile

Malawi-przez ostatnie 4 lata miałem 250tke z mbuną. Niby piękne ale chyba chciałbym coś pozmieniać z tych skalistych klimatów :/ Boje się tylko jak ogarnąć wodę - jutro będę znał ph studniczanki, podejrzewam że będzie ~7-7,5, jak to zbić do 6-6,5 ? wody netto wejdzie z 1500 l, nie wyobrażam sobie magazynować wody do podmian w beczce w piwnicy Big Grin niby by się dało, filtr RO zamontować na ścianie w piwnicy, zrobić wpływ do beczki, w niej jakaś pompka i do podmiany wody na sztywno wyprowadzić rurę pcv do akwa prosto, włączyć pompę w beczce i woda się sama naleje. Takie zwykłe ruskie pompy podnoszą wodę dość wysoko to nie powinno być problemu
 
Podziękowania złożone przez:
#17
Witam,
Studniczanka przebadana, sama wybrała obsadę.
gH - 22
kH - 26
pH - 7,5
Raczej z takich wartości nie zejdę do ameryki płd, warunki mam pod malawi, więc będzie non mbuna albo mix mbuna non mbuna i mniejsze predatory
 
Podziękowania złożone przez:
#18
Idź w Tangę, ciekawsza w obserwacji i większe zróżnicowanie gatunków.
Pozdrawiam,
Adam
 
Podziękowania złożone przez:
#19
ło matko, ja już mam kołowrotek w głowie od tego Big Grin
Z tanganiki kojarzę tylko tropheusy, jakie tam są inne ciekawe gatunki ?
 
Podziękowania złożone przez:
#20
Kilka się znajdzie Smile
Pozdrawiam,
Adam
 
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości