• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pielęgniczki bardzo szybko oddychają

#11
Podmiana dobra na wszystko.
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Kiedyś moje zwinniki tak dyszały. Po wrzuceniu garści liści.
Co zrobiłem? Poczytalem to forum i włączyłem dodatków napowietrzanie z filtra. Plus wymiana 20 procent wody poprawiła ich stan.
Spróbuj od podmiany wody.
Nie lej lekarstw jak leci.
Jeszcze raz przeanalizuj parametry wody dla każdej ryby. Pozbądź się jeśli jest ich za dużo. To też może być przyczyną.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
(25-06-2019, 11:17 AM)rycerz napisał(a): Kiedyś moje zwinniki tak dyszały. Po wrzuceniu garści liści.
Co zrobiłem? Poczytalem to forum i włączyłem dodatków napowietrzanie z filtra. Plus wymiana 20 procent wody poprawiła ich stan.
Spróbuj od podmiany wody.
Nie lej lekarstw jak leci.
Jeszcze raz przeanalizuj parametry wody dla każdej ryby. Pozbądź się jeśli jest ich za dużo. To też może być przyczyną.

Lekarstwo poszło 1 po konsultacji ze znajomym sprzedawca, twierdził ze to może być coś na skrzelach. Póki co odpuściłem lanie innych lekarstw.wodę wymieniłem wczoraj (ostatni taz w piątek). I dziwi mnie ze tylko pielegnidzki się wypisały a innym ryba nic nie jest. Nawet brak objawow
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Nie odpowiedziałeś czy apisto są chude(zapadnięte brzuchy) i czy ich odchody ciągną się jak nitka.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
(25-06-2019, 12:29 PM)Ruki napisał(a): Nie odpowiedziałeś czy apisto są chude(zapadnięte brzuchy) i czy ich odchody ciągną się jak nitka.

Chude nie są, ale odchody Sa ciągnące. I to wyglądało jakby dziś chorowała jedna później druga , przy tym oczywiście brak apetytu oraz utrata barw
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
To ja na 99% obstawiałbym wiciowce. Leczenie Protocaps M, dawkowanie wg. ulotki.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości