• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Tropheus Bemba „Orange” WF

#1
Hej ostatnio zamieniłem się ze znajomym na ryby i dostałem stado tropheus bemba dorosłe WF on ryby miał 5lat i teraz pływają w moim 160x60x60 jest ich 15szt. Z ciekawych rzeczy zauważyłem ze ich kolor pomarańczowy jest tak mocny ze jeszcze takich okazów to nie widziałem, u niego pływały w 375l i były na ledach i nie miały tak intensywnego koloru jak u mnie na t8 ? pływają u nie już 2tyg i dwie samice wczoraj zaczęły nosić ikrę sielawy jestem jakie będą maluchy bo u znajomego nie było wygoleniem młodych i dlatego ich się wyzbył ? a jak mu powiedziałem ze u mnie noszą to się wkurzył ???, wrzucił bym fotki ale są za duże i nie mogę tego zrobić z tabletu ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Zaloz konto na garnek.pl i wrzuc i linki dawaj

Gratulacje, bardzo lubie czyste bemby Smile do ryb trzeba mieć rękę Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
http://www.garnek.pl/ozim87/34732773
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Proszę dodać zdjęcia jako załączniki.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Cześć.
Zobacz moje black bemba. Są jeszcze młodziutkie 5-7cm a jakie pięknie pomarańczowe. Mam oświetlenie na modułach led o barwie 11000k. W normalnym świetle wyglądają jakby były czerwone a nie pomarańczowe. Zaczęły mi się pierwsze tarła, większość jeszcze nie udane, ale jedna samica już mi wypuściła 3 maluchy.
Pozdrawiam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Co do Tropheus sp. Bemba to byłbym ostrożny z tymi "odłowami".
Z tego co ja pamiętam ostatnie stada z odłowu z Polsce były kilka ładnych lat temu w Tropheus Tanganika Kraków. Później to już lepiej nie mówić.
Co do wybarwienia. Odłowy według mojej wiedzy nie są tak "pięknie" wybarwione jak opisujecie. H. J. Herrmann w swojej książce "Tropheus. Verbreitung, Arten, Haltung" ubarwienie o jakim napisaliście wskazuje jako typowe "hodowlane". Obecnie populacja tej odmiany jest mocno przetrzebiona i trudno jest zobaczyć Bembę z wyraźnym, szerokim pasem . Co zresztą widać na zdjęciu z natury w książce Ada Koningsa "Tropheus in their natural habitat" (str.42, 94).
Poniżej zdjęcia moich Bemb hodowlanych zakupionych w różnych firmach. Na zdjęciach widać jak zmienia się ubarwienie ryb od postaci narybku do dorosłego osobnika, jak również podczas walk. Na kolor ryb wpływa również podawany również.

           
       
       
       
       
       
   
Pozdrawiam Leszek
Klub Miłośników Tanganiki
http://klub-tanganika.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości