• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 120x40x40

#21
Spilurusy jak się wytrą to się skończy "świetne czucie" gujanek Wink. Dacrya to agresory jak na gujany, ale to nie jest poziom agresji pielęgnic z CA.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
(16-10-2019, 19:55 PM)akwamelontv napisał(a):
(16-10-2019, 17:52 PM)barttsw napisał(a): Gujanacara dacrya ph się klania te ziemki 6-6.5 Więc gdzie się pokrywa

Według norweskiego fishbase (swoją drogą jedyne info jakie można znaleźć) od 6-7.5. W sumie nie ważne czy max 7 czy 8 ważne że dolna granicą Meeki i Spilurus to śmiało 6.5 więc chyba nie wyskoczą z akwarium jak mam właśnie około 6.5 z wahaniami 6.4-6.6 Poza tym w naturze Dacrya są spotykane w kilkunastu różnych akwenach i dam sobie łeb uciąć że zróżnicowanie ph jest właśnie od 6 do 7.5 nawet w zależności od pory roku.
Wiem że to profesjonalne forum z naciskiem na dbałość o szczegóły i dobro ryb ale moje akwarium nie jest stricte biotopowym, a ryby czują się świetnie. Będę obserwować co będzie się działo w miarę dorastania Gujanek w razie czego będzie redukcja obsady.
Dbałość o odpowiednie parametry nie ma nic związanego z biotopem.

Pielęgnice z twardych i zasadowych wód jeszcze gorzej znoszą zbyt niskie pH niż jakby miały zbyt wysokie. Osłabiasz ryby i skracasz im życie, nawet jeśli obecnie czują się "świetnie".
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
(16-10-2019, 20:58 PM)Papja napisał(a): Spilurusy jak się wytrą to się skończy "świetne czucie" gujanek Wink. Dacrya to agresory jak na gujany, ale to nie jest poziom agresji pielęgnic z CA.

Na tą chwilę Spilurusy wychowują już maluchy wczoraj doszło do wylegu z ikry odpukać wielkiej wojny nie ma.

(16-10-2019, 21:43 PM)Ruki napisał(a):
(16-10-2019, 19:55 PM)akwamelontv napisał(a):
(16-10-2019, 17:52 PM)barttsw napisał(a): Gujanacara dacrya ph się klania te ziemki 6-6.5 Więc gdzie się pokrywa

Według norweskiego fishbase (swoją drogą jedyne info jakie można znaleźć) od 6-7.5. W sumie nie ważne czy max 7 czy 8 ważne że dolna granicą Meeki i Spilurus to śmiało 6.5 więc chyba nie wyskoczą z akwarium jak mam właśnie około 6.5 z wahaniami 6.4-6.6 Poza tym w naturze Dacrya są spotykane w kilkunastu różnych akwenach i dam sobie łeb uciąć że zróżnicowanie ph jest właśnie od 6 do 7.5 nawet w zależności od pory roku.
Wiem że to profesjonalne forum z naciskiem na dbałość o szczegóły i dobro ryb ale moje akwarium nie jest stricte biotopowym, a ryby czują się świetnie. Będę obserwować co będzie się działo w miarę dorastania Gujanek w razie czego będzie redukcja obsady.
Dbałość o odpowiednie parametry nie ma nic związanego z biotopem.

Pielęgnice z twardych i zasadowych wód jeszcze gorzej znoszą zbyt niskie pH niż jakby miały zbyt wysokie. Osłabiasz ryby i skracasz im życie, nawet jeśli obecnie czują się "świetnie".

Masz rację że nie jest to najlepsze rozwiązanie żeby trzymać ph w stronę Gujanek kosztem pielęgnic z CA. Co będzie "lepszym" rozwiązaniem dzwignąć ph na rzecz CA dajmy na to do 7 czy jednak to już odbije się znowu za bardzo na Gujankach? Powiem szczerze że trochę namieszaliscie mi w głowie bo tak jak pisałem wyżej znalazłem info ze Guianacara może być w ph od 6 do 7.5 nawet w zależności z jakiego akwenu pochodzi odłów.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
(17-10-2019, 09:11 AM)akwamelontv napisał(a):
(16-10-2019, 20:58 PM)Papja napisał(a): Spilurusy jak się wytrą to się skończy "świetne czucie" gujanek Wink. Dacrya to agresory jak na gujany, ale to nie jest poziom agresji pielęgnic z CA.

Na tą chwilę Spilurusy wychowują już maluchy wczoraj doszło do wylegu z ikry odpukać wielkiej wojny nie ma.
teraz dopiero się zacznie Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
(17-10-2019, 09:11 AM)akwamelontv napisał(a):
(16-10-2019, 21:43 PM)Ruki napisał(a):
(16-10-2019, 19:55 PM)akwamelontv napisał(a): Według norweskiego fishbase (swoją drogą jedyne info jakie można znaleźć) od 6-7.5. W sumie nie ważne czy max 7 czy 8 ważne że dolna granicą Meeki i Spilurus to śmiało 6.5 więc chyba nie wyskoczą z akwarium jak mam właśnie około 6.5 z wahaniami 6.4-6.6 Poza tym w naturze Dacrya są spotykane w kilkunastu różnych akwenach i dam sobie łeb uciąć że zróżnicowanie ph jest właśnie od 6 do 7.5 nawet w zależności od pory roku.
Wiem że to profesjonalne forum z naciskiem na dbałość o szczegóły i dobro ryb ale moje akwarium nie jest stricte biotopowym, a ryby czują się świetnie. Będę obserwować co będzie się działo w miarę dorastania Gujanek w razie czego będzie redukcja obsady.
Dbałość o odpowiednie parametry nie ma nic związanego z biotopem.

Pielęgnice z twardych i zasadowych wód jeszcze gorzej znoszą zbyt niskie pH niż jakby miały zbyt wysokie. Osłabiasz ryby i skracasz im życie, nawet jeśli obecnie czują się "świetnie".

Masz rację że nie jest to najlepsze rozwiązanie żeby trzymać ph w stronę Gujanek kosztem pielęgnic z CA. Co będzie "lepszym" rozwiązaniem dzwignąć ph na rzecz CA dajmy na to do 7 czy jednak to już odbije się znowu za bardzo na Gujankach? Powiem szczerze że trochę namieszaliscie mi w głowie bo tak jak pisałem wyżej znalazłem info ze Guianacara może być w ph od 6 do 7.5 nawet w zależności z jakiego akwenu pochodzi odłów.
Wiesz, lokalnie pewnie są wyższe parametry, ale pytanie jest- czy masz formę akurat z tej lokalizacji... Formy ze zlewni Rupununi and Pirara (Ireng) żyją w bardzo miękkiej wodzie, ot takie 100% RO. Wink

napisał(a):Water parameters of localities where G. dacrya wascollected showed a temperature range of 24.8-28.5ºC, withrelatively high dissolved oxygen levels (5.3-6.56 mg/L) and very low conductivity (27.1-34.5S) at localities in the Rupununi and Pirara (Ireng) drainages.

Najlepiej zrobisz jak po prostu postawisz na CA lub na gujanki. Angel
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Proszę mi tu nie robić offtopu, Paluszkiem temat o akwarium akwamelona wydzielę później.

(16-10-2019, 19:33 PM)michal123 napisał(a): Teraz mam jeszcze wiekszy mentlik w głowie, a czy cryptoheros nanoluteus dałbym radę tutaj z czymś połaczyć ? Np. Eliotki, Meeka lub coś innego tak żeby było może blisko jak w naturze ?
Połączenie Nano i Eliotek może się udać. Tak jak już pisałem - nie przewidzisz, na jakie osobniki trafisz Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Panie Admin, a w kufę chce? Tongue
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
To jeszcze jedna sprawa, czy pielęgnice Rocio Octofasciata możnaby spróbować tutaj połączyć z jakimś gatunkiem ? jeśli tak to z jakim ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Nie.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości