• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: ~1200 l 300x70x60 - obsada

#1
Wink 
Witam,
Zakładam jeszcze wątek tutaj ponieważ nieopacznie pokazałem żonie meeki i zebry na youtubie i mamy batalie. 
Generalnie chciałem zrobić black water SA, ale możliwe że ta ładniejsza połówka wygra i chciałbym poznać obsadę jaką mógłbym trzymać w moim przyszłym akwarium.
Tak jak było opisane akwarium 300x70x60 + sump 160x50x45 , belka oświetleniowa na ledach 6,5 k i 11 k w rzędach.
Zastanawiam się ile gatunków i jakie mógłbym tutaj trzymać. Nie ukrywam że mile widziane drapieżniki Wink
Gdzie w Polsce znajdę hodowle tych ryb żeby zakupić pokolenie F1 ? ryby z zoologów i takich pseudo hodowców mnie nie interesują.
I jeszcze jakie parametry wody dla tych ryb, w FAQ nie ma konkretnych informacji
Pozdrawiam Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Jak chcesz drapole to bierz Petenia splendida od Marcina Big Grin A jak chcesz Rocio to możesz zrobić meksykański baniak z Rocio, meekami, albo jak Ci się chce poszukać to Thorichthys pasionis (żółta "wersja" meeki, ale to inny gatunek), coś z rodzaju Vieja (np. synspila/melanura). Wszystko rozpocząłbym od grupy młodzików.

W FAQ nie ma konkretnych informacji bo te ryby potrzebują kranowitu. Nic więcej konkretnego nie trzeba wiedzieć poza tym, że temperatura ma być w granicach 22-28 stopni i ma być regularnie wymieniana, dobrze filtrowana.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
no to np:
-Rocio octofasciata
-Thorichthys meeki
-Vieja synspila
-Chciałbym jakiegoś zbrojnika wpuścić (tak niebiotopowo ale jeden by się zdał)
Coś jeszcze do tego? np Amatitlania nigrofasciata
Gdzie kupić takie ryby? niby są na olx ale wolałbym z hodowli
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Nie rezygnuj z SA. Pokaż żonie gujanki. To takie Meeki z SA Wink i do tego crenicichle jako drapole.....

I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Szczerze jak pooglądałem filmiki sam zaczynam się zakochiwać w centralnej Tongue
Bo tak do wyboru to jest CA, SA i non mbuna z malawi....
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Masz jeszcze WA- duże szczupieńczyki, proporce i do tego świeciki. Z pielęgnic Wallaceochromis, Chromidotilapia, czy inne klejnociki Wink. Wiktoria też byłaby super wyborem Big Grin.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
ło matko
Akwarium dopiero za jakiś czas-muszę się zdecydować na jakiś biotop
Nie powiem akwarium z np 6 czy 8śmioma sztukami dużych pielęgnic też ma swój urok. Gdyby nie Rocio to pewnie brałbym SA, ale one nie dają mi spokoju
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Grupa Benitochromisów i Wallaceochromisów była by boska w takim baniaku.... Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Możliwe jednak że zostanę przy bysiorach z CA. Nie przeżyje takiego akwarium bez Rocio
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Z CA masz mnóstwo pięknych gatunków: rocio, meeki, nanolutea, myrnae, nikaraguańskie, argentea, vieje itd.:-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości