• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [1100l] Black Water

#31
Co do prądożerności - ja bym podłączył watomierz i sprawdził .
Wtedy pewność co ile i czy producent pobożnych życzeń nie wypisuje .
 
Podziękowania złożone przez:
#32
Witam
Rozrysowałem prowizorycznie sumpa, proszę poprawić co jest źle ? i czy dobrze ogarnąłem zasadę działania - od tego zacznijmy


Załączone pliki Miniatury
   
 
Podziękowania złożone przez:
#33
(07-12-2018, 19:52 PM)darkdivinity napisał(a): Witam
Rozrysowałem prowizorycznie sumpa, proszę poprawić co jest źle ? i czy dobrze ogarnąłem zasadę działania - od tego zacznijmy

Ja mam w kominie tak że rura główna która doprowadza wodę do sumpa oraz rewizja nie jest połączona ze sobą.
I pomyśl nad tym aby rurę powrotną wyprowadzić wzdłuż komina i po dnie na drugi koniec zbiornika.
Wtedy w całym akwarium będziesz miał taką samą temp. i będzie lepszy obieg wody.
Próbowałem rozwiązanie takie jak Ty masz i obecne i moim zdaniem też jest lepiej ale to niech inni się też wypowiedzą.
I tak jak pisze Zyyys pompa jebao na prawdę daje rade bez problemu są też ciche a jak Ci padnie po kilku latach bez żalu wymienisz na nową.
 
Podziękowania złożone przez:
#34
(07-12-2018, 20:37 PM)matti1982 napisał(a): I pomyśl nad tym aby rurę powrotną wyprowadzić wzdłuż komina i po dnie na drugi koniec zbiornika.
Rozwiń myśl bo nie rozumiem.
Polecam pompy Aquabee UP3000 lub Ocean Runner co teraz używam.
Nie widzę odpływu z sumpa.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Podziękowania złożone przez:
#35
(07-12-2018, 19:52 PM)darkdivinity napisał(a): Witam
Rozrysowałem prowizorycznie sumpa, proszę poprawić co jest źle ? i czy dobrze ogarnąłem zasadę działania - od tego zacznijmy

troche nakombinowane no ale jak tak chcesz to ok
ale tak wytkne ci bledy rewizja ma byc osobna rura a nie placvzona z zrzutem poziom wody wyzej bo bedzie ci chlupac
trzy komora pomby daj pod kominem jak najmniej kolaner zalaman itp 
to tak na szybko
jaki ma byc wymiar sumpa ? jaki poziom wody w sumpie ?
 
Podziękowania złożone przez:
#36
To teraz konkretne pytania:
1) w jaki sposób reguluje się poziom wody w kominie i sumpie?
2) jakich wymiarów sump będzie się nadawał do planowanego akwarium ?
3) Czy filtracja sumpem działa również na "gówienka" leżące na dnie ? (w swoim akwarium rozwiązałem to filtrem mechanicznym wewnętrznym)
4) Odpływ z sumpa ? Nie spotkałem tego punktu w dyskusji od zbyssia, posiłkowałem się również tym filmikiem
5) jak ogarnąć automatyczną dolewkę ?
 
Podziękowania złożone przez:
#37
Fajnie, że wszystko rozrysowałeś i prawie dobrze Smile

Tak jak pisze bart Wink powrót wody musi być pod kominem by pompa podawała wodę po prostej. Każde załamanie osłabia ciśnienie. Także albo komin i sump na prawo albo odwrócić sumpa nie ma to znaczenie albo może ma jak Ci wygodniej j wszystko lepiej pasuje.
I tak samo rewizja tutaj znów bart dobrze prawi Wink oddzielna rura musi być Smile

Ale najważniejsze to błędny projekt sumpa.
Woda w sumpie musi płynąc po sinusoidzie i kaskadowo. Raz w dół raz w górę i każda kolejna komora musi mieć niższa wysokość wymusisz tym naturalny ruch wody i obmywania poszczególnych mediów oraz mniej wody w sumpie wbrew pozorom to nie musi to być pełny sump.
Czyli pierwsza komora: woda wpływa z komina i dołem przelewa się dołem. Druga szybka klejasz od samego dna ale blisko pierwszej tak by uzyskać wąski słup wody itd.
Jak będę przy kompie to wkleję ci odpowiedni rysunek.

Natomiast dobrze ze wszystko chcesz dać w kominie. To uprosci układ. Natomiast o słabym obiegu o którym pisał mati przy 3 m baniaka i tak będziesz musiał dać po jednym cyrkulatorze na każdym boku by mieszać wodę.
 
Podziękowania złożone przez:
#38
@1.  zapomocą zaworu i pomby(sterowalna np jabeo)
@2 stawiaj jak najwiekszego na jaki ci finanse pozwolą
@3 task pierwsza komore dajesz mechanike gabki 20 i 30 ppi mozesz tez dac 45ppi
@4 jaki odpływ?
@5 aqutomatyczna dolewka sw z aquatrendu z elektrozaworem bo ro bedziesz miał pod akwarium
co do cyrkulacji mozna to zrobic inny myk 
robisz komin centralny i dajesz podwojnego locklina jeden na prawa strone drugi na lewą stronę i to caly problem jest rozwiązany Smile
 
Podziękowania złożone przez:
#39
Załączam poprawiony plik ze sumpem


Załączone pliki Miniatury
   
 
Podziękowania złożone przez:
#40
tak teraz jest dobrze Smile choc przemysl sobie czy chcesz jakis sprzet techniczny w akwarum jak tak to 2 cyrkulatory ow Smile
ja przy zbiornikach 250 cm robie wlasnie centralny komin i wieksza pompa Smile
 
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości