• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [1100l] Black Water

#41
To super - sump ogarnięty Big Grin
Teraz automatyczna dolewka - muszę mieć dodatkowy zbiornik pod akwarium do którego wkładam pompę od dolewki i ona z niego dolewa wodę do akwarium tak ?
1) Jeżeli RO będzie mi robiło np 150 litrów wody dziennie to przecież się w końcu przeleje woda w akwarium, jak się to rozwiązuje ?

Dopiero teraz wiem że moja wiedza na temat akwarium była stasznie okrojona - szczytem był kubełek hydora plus mechanik aquaela. Dobrze że jesteście ! Smile
 
Podziękowania złożone przez:
#42
elektrozawor
w sumpie  komora pompy sa 2 czujnniki i czujniki uruchamiaja elektrozawor
https://www.sklep.aqua-trend.pl/automaty...-p-70.html plus https://www.sklep.aqua-trend.pl/elektroz...p-864.html fakt mozna na pompie ale trzeba osobny zbiornik na dolewke
 
Podziękowania złożone przez:
#43
(07-12-2018, 22:41 PM)darkdivinity napisał(a): Załączam poprawiony plik ze sumpem
Przy tym rysunku dalej nie masz cyrkulacji wody. Kiedyś ktoś pisał na jakimś forum, że miał akwa chyba z tego co kojarzę 300+ i ryby zawsze miał tylko w tym miejscu akwa gdzie była woda cieplejsza a dalej nie chciały pływać mimo, że miały miejsce. Czyli tak jak pisał Bart komin na środku i 2 wypusty w 2 strony albo tak jak pisałem Ci ja wcześniej rura po dnie na 2 koniec akwa.
 
Podziękowania złożone przez:
#44
Mati, poprowadzenie rury dołem wiąże się z kolankami 90 st, więc już zakłóci to przepływ

Bart - dobrze rozumiem, elektrozawór podpinam pod wylot z RO i zamiast bezpośrednio wpuszczać wodę do sumpa lub akwarium (Z RO) elektrozawór pobiera sobie i dozuje RO i z tego robi "automatyczną dolewkę"
 
Podziękowania złożone przez:
#45
(07-12-2018, 23:00 PM)darkdivinity napisał(a): Mati, poprowadzenie rury dołem wiąże się z kolankami 90 st, więc już zakłóci to przepływ


Bart - dobrze rozumiem, elektrozawór podpinam pod wylot z RO i zamiast bezpośrednio wpuszczać wodę do sumpa lub akwarium (Z RO) elektrozawór pobiera sobie i dozuje RO i z tego robi "automatyczną dolewkę"

Nie wiem ile musiałbyś mieć tych kolanek i zakrętów żeby Ci wyhamowało przepływ wody.
U mnie na powrocie jest 5 kolanek a pompa i tak chodzi na 50 % mocy bo jakbym ją dał na maxa to w akwarium robi się delikatny wir a raczej nie o to w tym chodzi.
 
Podziękowania złożone przez:
#46
Jeszcze mam takie pytanie odnośnie stropu. Pod akwarium mieścić się będzie piwnica, strop na którym ma stać akwarium ma około 25 cm plus 10 cm styropianu plus 8 cm wylewki, podejrzewam że akwa będzie ważyło (z korzeniami piachem itd) koło 2 ton. Zbrojenie jest solidne, beton też bardzo mocny dobrze zagęszczony. Wytrzyma mi to ?
Dodam że około 5 cm akwarium znajdzie się nad zbrojonymi zalanymi pustkami.
I jeszcze jedno, w stropie pod akwarium wywiercę dwie dziury na wylot, nie osłabi to całości nośności stropu ?
 
Podziękowania złożone przez:
#47
Albo inaczej, założę nowy temat, ten można zamknąć dla potomnych Smile
 
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości