• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Biotop dla Akary z maroni

#81
opakowanie jest 1kg 
zawiera 40-44 kulki mniej więcej 
są firmy które sprzedają na sztuki jak byś chciał to dam ci namiar na taką firmę
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#82
Zaleje dzisiaj te ceramikę woda z filtra RO. Jeśli przez dwa dni nie podbije twardości to ja zastosuje. Jeśli jednak okaże się, że wpływa na twardość to ja od razu wywalę.

Jeśli możesz to podeślij namiary zobaczę jak to wyjdzie z przesyłką. Bo na allegro mam opcje Smart, i w razie czego mogę Siporaxa zamówić dwa litry i wówczas będę miał darmowa przesyłke i dodatkowo siporax do dwóch pozostałych akwariów.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#83
Nie pakuj tyle tej ceramiki do filtra. Jeśli kosze są po 2,4L to jeden kosz wkładu biologicznego spokojnie wystarczy (a nawet i polowa tego). Resztę możesz wypełnić jakimiś wkładami mechanicznymi, a któreś zostawić nawet puste żeby nie ograniczać przepływu i zwiększyć sobie interwaly czyszczenia filtra.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#84
Postaram się z umiarem wypełnić te kosze :-)  W pierwszym koszu będzie trochę ceramiki, w drugim azoo 4in1, a w ostatnim tylko ta 2 cm gąbka o dużych oczkach. A teraz powoli zacznę zastanawiać się jaki prefiltra zastosować by eheim dał radę go pociągnąć.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#85
Hw 602 daj powinien uciagnac
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#86
W którym kierunku jest przepływ wody w filtrze eheim 2228, z góry na dół czy od dołu w górę. Bo nie wiem jak ułożyć kosze z wkładami Undecided
I czy może ktoś ma jakąś instrukcje obsługi, lub też filmiki jak czyści się glowice. Moja jest dość mocno zabrudzona i chciałabym ją doprowadzić do stanu "normalnego" :-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#87
Filtracja przebiega z dołu do góry.

Instrukcję masz tutaj:

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#88
Fazi_poz  ...dzięki wielkie. 
Ruki miałeś rację ta ceramika która pokazałem na zdjęciu zmienia parametry wody. Także będę musiał zamówić sobie Siporax allegro. Bo jak rozumiem on nie zatwardza wody ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#89
Wiadomo, że Siporax to jedna z lepszych Ceramik, ale lepiej tą kasę zainwestować w coś innego, a do filtra wrzucić gąbki gruboźarniste (w dużych kawałkach, lub pocięte małe - obojętnie), lub niezatwardzającą lawę.  Równie dobrze ogarnie to biologię do takiego zbiornika, a kasę wydasz na inne potrzeby akwariowe Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#90
Akwarium to też taka mała studnia bez dna, zawsze będzie coś co można wymienić na lepsze czy też pojawi się pomysł nowego zbiornika hehe. Lawe gdzieś miałem, musiałbym przejrzeć czy jeszcze ją mam. Zastanawiam się skąd taka różnica cenowa na allegro między Siporaxem:
- https://allegro.pl/oferta/siporax-sera-1...6065878601
- https://allegro.pl/oferta/sera-siporax-1...6975443911
Niby ta sama srednica, a różnica 10 zł.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości