• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Skały i muszle

#11
Pięknie. Piachu nie żałowałeś, przy tylnej szybie jest chyba z 15 cm. Smile
Co to za skałki?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Prawdę mówiąc nie wiem co to za skała. Czarna, grafitowa, kupiona na składzie kamienia. Pojawiły się maluchy, naliczyłem 5 sztuk. Samica nadal pilnuje muszli, maluchy pływają przy przedniej szybie bez jej opieki, samiec wogóle nie zwraca uwagi na maluchy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
jak się akwa miewa? może jakiś update? Jakieś spostrzeżenia tanga vs SA?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Akwarium funkcjonuje bardzo dobrze, od tygodnia pływają w nim maluchy w ilości 11 sztuk. Jest to drugie tarło tej pary, z pierwszego było 5 sztuk, które przetrwały około tygodnia, zobaczymy co będzie z obecnymi maluchami. Nie wiem w jaki sposób porównać BW do Tanganiki? Jedyne porównanie jakie przychodzi mi do głowy to obsługa. Akwarium miało być mało obsługowe i takie jest. Obsługa ogranicza się do tygodniowych podmian wody w ilości 10l, w których rozpuszczam sól seachem tanganyika, oraz przetarcia szybek. W wolnej chwili cyknę jakąś fotkę. Natomiast w czarnych wodach jest więcej pracy, która wiąże się z przygotowaniem wody (nazbieraniem jej i w moim przypadku pilnowania przed przelaniem), do niektórych zbiorników zrobienia torfianki. Na chwilę obecną takie są moje spostrzeżenia.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Fajnie że wszystko dobrze się układa. Co do spostrzeżeń to bardziej chodziło mi o aspekt wizualno/dekoracyjny. Czy tanga nie jest nudnawa (tylko 3 rybki, których nie widać, w dodatku mało kolorowe), zainteresowanie rodzinki itp. Strasznie mnie ciągnie w tą stronę. Forsuję drugie akwa w domu ale nie wiem czy przejdzie Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Akwarium z parką ryb też może być fajne. Relacje samiec - samica, docieranie się po dobraniu pary, następnie tarło przy którym nasycenie barw jest spektakularne.  Moment w którym samica składa ikrę i przywołuje samca, opieka nad młodymi, i wreszcie same maluchy na które można patrzeć godzinami i liczyć w nieskończoność ile ich tak naprawdę jest(moje dzieciaki mają przy tym niesamowitą frajdę). Aranżację zawsze można zmienić lub lekko poprawić jak po kilku miesiącach wpatrywania się przychodzi nam jak można np. poprawić głębię. Fajna aranżacja, piękne kolorowe rybki i krystaliczna woda, czy to może nie przejśćBig Grin? Zawsze możesz dać multiki lub similisy, które stworzą kolonie. Zachęcam do postawienia baniaczkaBig Grin.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości