• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Paraneetroplus bulleri

#1
Jestem w posiadaniu tych rybek, niestety tylko trzech sztuk. Są to maluszki ok 3cm. Zauważyłem,że pomimo tak małych rozmiarów już są agresywne w stosunku do siebie. Dokładnie to podzieliły sobie akwarium na trzy części i tylko gdy któryś wpłynie na teren zajęty przez drugiego od razu jest przeganiany. Gdy nie chce ustąpić następuje starcie.
Miał ktoś może te rybki i mógłby mi powiedzieć o nich coś więcej?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Niestety nigdy ich nie miałem, ale na pewno musisz uzbroić się w sporo cierpliwości. Ryby z wartkich wód są często bardzo agresywne wobec siebie. Ustaw im bardzo mocny prąd wody.

A, i woda może być chłodna, temp. pokojowa spokojnie wystarczy, ale nie poniżej 20 stopni.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Dzięki Piotr za odpowiedź,po cichu liczyłem na Ciebie. Prąd wody mają naprawdę spory za cyrkulację oprócz pompy Grundfos alpha 25-60 która napędza filtr narurowy  odpowiada falownik o przemiale ok 9000L/H. Temperatura obecnie to 21,5 stopnia, w akwarium nie ma grzałki ale stoi w ciepłym pokoju,więc raczej poniżej tych 20 stopni nie spadnie.
A masz jeszcze jakieś rady,chętnie się dostosuję.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Na pewno wszyscy liczymy na fotki Smile
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Z fotkami chwilowo będzie ciężko. Są bardzo ruchliwe i by zrobić im jakiekolwiek zdjęcie(próbowałem) trzeba by spędzić naprawdę dużo czasu przed akwarium,a w okresie przedświątecznym niestety nie mam na to czasu. W przyszłości postaram się coś zamieścić w odpowiednim dziale.
Jedno mnie zastanawia,jeśli one już teraz tak się tłuką między sobą to może mam wyjątkowego pecha i wszystkie trzy ryby to samce...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
może wrzuć im jakieś rozpraszacze?
660L - CA
525L - SA
375L - CA
240L - AUS
200L - CA
185L - CA
77L - TAN
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Dlaczego nabyłeś tylko 3?
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Rozpraszacze mają w postaci Poecilia mexicana. Oprócz nich w zbiorniku pływa 6szt M. argentea ok 6cm. Kupiłem 5szt.,ale w wyniku pomyłki dotarły do mnie 4. Jedną natomiast straciłem przez moje niedopatrzenie czyli źle zabezpieczony zasys filtraZawstydzony i tak oto zostałem z trzema.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Tak jak pisałem reofile często są agresywne "od małego" i wcale nie oznacza to, że masz jedną płeć. Ale co masz to się jeszcze naczekasz. Jakbyś miał opcję to lepiej domów więcej.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Domówiłem jeszcze 5 szt. Mam nadzieję,że w większej grupie będą spokojniejsze i będzie okazja na obserwowanie ciekawych zachowań.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości