• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Łojciec w Gazecie Lubuskiej!!!

#11
Reporter chyba trochę prowokował Tongue nie wierzę, żeby on tak autentycznie o tych zamkach i innych ozdóbkach.
Chociaż kto wie... Rolleyes
Błazenki nie są trudne, to takie "morskie gupiki", mnożą się w niewoli i dużo zniosą - no ale wiadomo, solanka to już nie kranówka i trzeba ją przygotować starannie, bo stawką jest życie zwierzaków.
Gratuluję i rzadkich pielęgniczek viejita, i sławy Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
"Zamki" są standardem. Ludzie na takich forach żyją pod kloszem. Pogadaj w pracy. U mnie skrzynie skarbów, kolorowe szkiełka i zamki mają wszyscy. Pukają się w głowę, jak próbuje ich zarazić swoimi zainteresowaniamiBig Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Hmmm, no ja wśród znajomych raczej zameczków i szklanych żwirków nie widuję Wink widuję za to niestety nawożenie, wymianę całości wody co tydzień i upychanie w małych litrażach kosiarek, labeo itp.
Jestem zdania, że niech każdy prowadzi akwaria jak chce, biotopowo czy roślinnie (co wcale nie oznacza nawożenia - moje beznawozowe akwaria przykładem), ALE - i to jest kluczowe - na pierwszym miejscu musi być dobro ryb.
Bardzo dużą winę ponosi telewizja i kino - motyw kuli z rybką albo właśnie zamków czy nurków wypatrzyłam już niestety w wielu filmach. Powinno się poprowadzić kilka akcji medialnych i bardzo się cieszę, że Łojciec taką zapoczątkował Wink Czas skończyć z postrzeganiem ryby jako kwiatka ciętego do dekoracji. Złą robotę robią też chińskie hurtownie, wypuszczając na rynek szybko padające, słabe zwierzęta - stracisz kilka "serii" kupionych zwierzaków i już zaczynasz obojętnieć...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Niestety Ramirez ma sporo racji, ja też na ziemi lubuskiej nie widzę zbyt dobrych warunków.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Fajny materiał, sam chciałbym mieć taką piwnice ze szkłem Smile, niestety warunki nie pozwalają. 
Zamki i inne ozdoby nadal są w kręgu zainteresowań i pewnie to się nie zmieni. Wszystko zależy od tego jak kto mocno siedzi w akwarystyce. A póki jest popyt to będzie i podaż.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości