• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Paracheirodon axelrodi i inne kąsaczowate

#1
Cześć.

Baniak 150x60x60
Zastanawiam się nad doborem ławicy i ciekaw jestem jak wypadają połączenia różnych gatunków np:
na filmikach akwariów często widać połączenie axelrodi z Hemigrammus bleheri.
Jak wiemy zwinniki bardzo ładnie trzymają się ławicy i wydaje się że przy połączeniu z neonem te drugie też przejmują podobne zachowania. Ma ktoś doświadczenia z takimi połączeniami ?

Może jakieś inne propozycje/proporcje co do ławicy w takim baniaku?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Nikt nic ? Smile



Filmik na zachętę z takiego połączenia właśnie Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Na tym filmie widać, że akwarium jest świeżutkie i ryby są dopiero co wpuszczone, a wiemy wszyscy, że wtedy zawsze, wszystkie kąsaczowate pływają trochę w ławicy. 

Ja osobiście takiego połączenia nie miałem, ale sugeruję tylko by się nie opierać na takich filmach jak ten. Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Tak jak pisał fazi neony będą trzymały ławice przez jakieś 2 tygodnie od wpuszczenia, potem lipa, trzymałem je z dorosłymi skalarami i wiem że będą rozproszone po całym akwa, jedynie po podmianie przez kilka godzin zbiją się w grupę. Paracheirodon axelrodi to bardzo fajne ryby ale ławicę trzymają tylko w towarzystwie bardzo dużych i energicznych ryb, u mnie sprawdza się to przy połączeniu z dorosłymi S.daemon
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Dzięki Smile
Zauważyliście na tym filmie małą grupkę zwinnika blehera? Które są bardziej ruchliwe i pływają razem. Zastanawiałem się po co takie połączenie kilku sztuk bleheri z dużą ławicą neona. Można by wnioskować ze bleheri niejako stymulują neony do zachowań lawicowych bardziej niż gdy są same.
Ale mówicie, że to zbyt daleko idący wniosek? Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(22-11-2018, 16:23 PM)zyyys napisał(a): Dzięki Smile
Zauważyliście na tym filmie małą grupkę zwinnika blehera? Które są bardziej ruchliwe i pływają razem. Zastanawiałem się po co takie połączenie kilku sztuk bleheri z dużą ławicą neona. Można by wnioskować ze bleheri niejako stymulują neony do zachowań lawicowych bardziej niż gdy są same.
Ale mówicie, że to zbyt daleko idący wniosek? Smile

zbyt daleko. swojego czasu miałem 20x p. innesi + 8 bleherów. blehery śmigały zawsze razem, głównie przy tylnej ścianie. neony, jak to neony. każdy kontempluje gdzie indziej... akwa 150x50

jak chcesz typową w zachowaniu ławicówkę to na pewno nie bierz neona. fajnie w kupie (+w górnej partii akwa) pływały mi też zwinniki filigera (ale bardzo skoczne- konieczna szczelna pokrywa!)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Najlepiej w ławicy trzymają się pstrążenice, tyle że słabo ożywiają akwarium, u mnie najczęściej stały nieruchomo w jednym miejscu. 
Zyyys, neony na filmie trzymają ławice bo są w nowym miejscu i tyle.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Heh mówi się trudno Smile
Porozpierzchane neony po całym baniaku to nie to co bym chciał.
Na początku myślałem o bleheri, później ze axelrodi bo naprawdę ładne rybcie ale te zwinniki filigera całkiem fajne i stosunkowo duże bo piszą ze do 6 cm nawet? Prawda to Xiao?
Łukasz pstrazenice tez bym chciał dać małe stadko Wink

Tak będzie szyba nakrywiwa.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(23-11-2018, 00:29 AM)zyyys napisał(a): naprawdę ładne rybcie ale te zwinniki filigera całkiem fajne i stosunkowo duże bo piszą ze do 6 cm nawet? Prawda to Xiao?


Tak będzie szyba nakrywiwa.

prawda. są duże i bardzo żwawe. ale bardzo smukłe (ciało bocznie spłaszczone, nie są tak krągłe jak neonki o "przekroju kołowym"). wyglądają też naprawdę ciekawie- ciało jest częściowo przezroczyste - widać część bebechów i kręgosłup, a czerwony ogonek dodaje uroku. w większej grupie na pewno ożywią baniak
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości