• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pterophyllum altum/scalare/leopoldi

#11
Mam ten numer. Dzięki. Poczytam do poduszki Wink
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Prosze bardzo. Tez sobie jakas lekture znajde Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Bernard, jakby co jest jeszcze art w archiwum MA:
http://www.magazynakwarium.pl/index.php?...&Itemid=66
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Dzięki
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Czy ktoś z Was ma kontakt z człowiekiem/firmą, która może jakoś wspomóc w zakupie ww. ryb - w przystępnej cenie?
Oczywiście pytanie nie dotyczy P. scalare F16 mix, dostępnych w każdym sklepie zoo Wink
Jeśli nie chcecie robić reklamy - to poprosze na PW.
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Na stocku jest:
Pterophyllum Scalare Altum Altum Scalare md inirida MD 20-30 5,500$
Pterophyllum Scalare Altum Altum Scalare XXXLL inirida XXLLL 4 25,000$

Cena za boxa z 4 dużymi wyszłaby bez narzutu 689zł, za małe 940 przy 30 szt w boxie. Tyle że to bierze sie z frachtu, DOA uwzględniają w razie czego

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Cytat:[quote='bernard' pid='14696' dateline='1333491854']
Czy ktoś z Was ma kontakt z człowiekiem/firmą, która może jakoś wspomóc w zakupie ww. ryb - w przystępnej cenie?

Bernard,
Skontaktuj się ze Sławkiem, właścicielem sklepu akwarystycznego koło sądów przy Solidarności. U nas zarejestrowanym pod nickiem "Aleksander":
http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=484
Sławek ma bezpośredniego i sprawdzonego dostawcę żaglowców. Pozdrów go ode mnie i poproś o rabacikWink. Powodzenia

Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Sepher, dzięki za informacje, ale ostatnie zdanie jest dla mnie niezrozumiałe Wink
O co chodzi z tym, że uwzględniają DOA? (dead or alive) Wink
Rozumiem, że chodzi o P. scalare, a nie P. altum. Czy coś więcej wiadomo skąd są te ryby - miejsce odłowu (ewentualnie nazwa handlowa)?
Czy w praktyce polega to na tym, że sam sobie odbieram ryby z lotniska i robię im kwarantannę?

Darku, niedawno byłem w sklepie przy sądach i rozmawiałem z właścicielem o tych rybach - o rabaciku nie Wink
Obecnie ma tylko końcówkę wcześniejszej dostawy, ale wkrótce mają być P. s. Manacapuru.

Mam też kontakt z człowiekiem, który w przeszłości sprowadzał ryby. Jest możliwość ściągnięcia P. altum, ale z bezpośrednim odbiorem z lotniska, więc kwarantanna spada na odbiorcę, a to w przypadku tych ryb chyba spore wyzwanie (sądząc po informacjach, które można znaleźć w sieci)
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
DOA= dead on arrival - jak pokażesz że ryby są zdechłe w worku to zwracają kasę. Dobrze mówię?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
(04-04-2012, 22:37 PM)piotrK napisał(a): DOA= dead on arrival - jak pokażesz że ryby są zdechłe w worku to zwracają kasę. Dobrze mówię?

Eksporterzy dają 24 godzinne DOA na wszystkie ryby, które padną w trakcie transportu i w ciągu 24 godzin od dotarcia do importera. Niektóre firmy określają jednak maksymalny procent padłych ryb, za które zwracają koszty przy następnej dostawie. Oczywiście zwrot dotyczy ryb, a nie poniesionych kosztów transportu. Jak padnie 10% ryb to transport ich jest naszym kosztem (i to niemałym).

Przy P. altum problem nie polega na DOA, bo one nie padają w transporcie, ale problem zaczyna się po 3 dniach. Moi znajomi z Holandii sprowadzili 14 dostaw P. altum z Kolumbii i padło prawie wszystko w ciągu miesiąca.

Reszta do dalszego Waszego przemyślenia.

Marta



 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości