• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pomoc przy trudnym projekcie.

#21
A po co dzielić? Wyciąć otwór.
np.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Novi, szyba stanowiąca dno w akwarium o podstawie 2,1m x 1,4m musi być podzielona aby zmniejszyć naprężenia. Otwór oczywiście też się wycina Smile w jednym z kawałków dna.
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
„Ględzę” o tej rurze bo przez swoją prostotę jest nośna (bardzo przemawia do wyobraźni).
 
A tak w ogóle to się nie rozumiemy bo ja patrzę na ten projekt w perspektywie domu i jego funkcjonowania w najbliższych  latach a nie tylko realizacji oryginalnego technicznego pomysłu. Akwarystyka jest bardzo tradycjonalistyczna i wszelkie rozwiązania techniczne czym prostsze tym bardziej niezawodne i mniej upierdliwe (a ta rura taka jest).  
Mam jeszcze nadzieję, że firma która będzie zajmowała się rurami, będzie miała większą siłę przebicia niż Ty i zaproponuje inwestorowi przestawienie akwarium lub rur. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
(08-12-2018, 11:04 AM)teo napisał(a): „Ględzę” o tej rurze bo przez swoją prostotę jest nośna (bardzo przemawia do wyobraźni).
 
A tak w ogóle to się nie rozumiemy bo ja patrzę na ten projekt w perspektywie domu i jego funkcjonowania w najbliższych  latach a nie tylko realizacji oryginalnego technicznego pomysłu. Akwarystyka jest bardzo tradycjonalistyczna i wszelkie rozwiązania techniczne czym prostsze tym bardziej niezawodne i mniej upierdliwe (a ta rura taka jest).  
Mam jeszcze nadzieję, że firma która będzie zajmowała się rurami, będzie miała większą siłę przebicia niż Ty i zaproponuje inwestorowi przestawienie akwarium lub rur. 


Rura już jest i tam zostanie. Na czas stawiania akwarium będzie zdemontowana. Jeśli chodzi o akwarystykę to także jestem tradycjonalistą i preferuję proste rozwiązania. Projekt tego akwarium wynika z nietypowego układu domu jak i samego budynku. Wnętrze zostało już zaprojektowane z uwzględnieniem akwarium i wierzcie mi, że nie ma możliwości przestawienia go w inne miejsce. Jedyna ściana, która według mnie nadaje się na postawienie zbiornika to ścianka telewizyjna. Poza tym kłóci się to z wyobrażeniem inwestora. Miejsce jest już wybrane i jak twierdzi kolega, nie ma możliwości zmiany. Pozostały tylko kwestie techniczne.

Nietypowy dom kolegi.  https://dziennikzachodni.pl/dom-robak-po...r/12927468

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Czepiliście się tej rury...niestety są tacy którym jak się coś uwidzi to nie ma zmiłuj...

Sam do akwa zaglądam raz dziennie na 2 minuty żeby nakarmić ryby a w weekend obsługa filtrów i podmiana zajmuje mi 30min pracy.
Akwa stoi w środku pokoju dziennego i jakoś nie wygląda na zasyfione bagno.
Jeśli w akwa będzie komin to czy z sumpem czy z kubłami podmiana wody to banał, oczywiście gdy będzie sump to ładniej to będzie wyglądało bo schowa się całą technikę.

   
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
(14-11-2018, 19:19 PM)Ghost napisał(a): Novi - w miejscu w którym stanie akwarium leci rura kanalizacyjna na wyższy poziom. Komin nie jest do akwarium tylko dla tej rury Smile

No właśnie Novi miał pewnie na myśli żeby ten komin pod rurę wykorzystać i zrobić z niego komin do sumpa, zapewne stojącego poniżej.
Dlaczego by nie? Aż się prosi o takie rozwiązanie.
Po co stawiać jakieś filtry kubełkowe w pomieszczeniu gdzieś obok.
Dziwne że firma wykonująca akwarium nie zaproponowała rozwiązania.

Domek ładny, pytanie jak tani Szok
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
No teraz sprawa jest jasna i się uwidziało nie mnie tylko architektom.
Widzę to tak. Projekt i zespół architektów są „ach i och” wiec nie można nic ruszyć. A naszym zadaniem czy nam się podoba czy nie jest ten dziwny pomysł z akwarium zrealizować.  
Rolą każdego architekta jest spełnienie potrzeb i oczekiwań przyszłego użytkownika a nie odwrotnie. Powinniśmy uświadomić projektantom by zeszli na ziemię i unormalnili połażenie i wymiary tego  akwarium. Przecież to jest możliwe a oni od tego są.
Obiecuję że w wątku już nic więcej nie napiszę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
(10-12-2018, 17:37 PM)Sloma napisał(a):
(14-11-2018, 19:19 PM)Ghost napisał(a): Novi - w miejscu w którym stanie akwarium leci rura kanalizacyjna na wyższy poziom. Komin nie jest do akwarium tylko dla tej rury Smile

No właśnie Novi miał pewnie na myśli żeby ten komin pod rurę wykorzystać i zrobić z niego komin do sumpa, zapewne stojącego poniżej.
Dlaczego by nie? Aż się prosi o takie rozwiązanie.
Po co stawiać jakieś filtry kubełkowe w pomieszczeniu gdzieś obok.
Dziwne że firma wykonująca akwarium nie zaproponowała rozwiązania.

Domek ładny, pytanie jak tani Szok
Sloma obok zdjęcia jest link do artykułu o tym projekcie. Nie jest wcale droższy niż standardowy dom a ma kilka naprawdę świetnych rozwiązań. 
Kominem ma "lecieć" cała technika, także ta od sumpa, ewentualnie od dwóch kubłów, które będą umiejscowione w szafce po zbiornikiem bezpośrednio pod akwarium.
(10-12-2018, 18:46 PM)teo napisał(a): No teraz sprawa jest jasna i się uwidziało nie mnie tylko architektom.
Widzę to tak. Projekt i zespół architektów są „ach i och” wiec nie można nic ruszyć. A naszym zadaniem czy nam się podoba czy nie jest ten dziwny pomysł z akwarium zrealizować.  
Rolą każdego architekta jest spełnienie potrzeb i oczekiwań przyszłego użytkownika a nie odwrotnie. Powinniśmy uświadomić projektantom by zeszli na ziemię i unormalnili połażenie i wymiary tego  akwarium. Przecież to jest możliwe a oni od tego są.
Obiecuję że w wątku już nic więcej nie napiszę.

No niestety teo jak sam widzisz dziwny dom to i akwarium nie może być normalneKrzyk. Niestety inne miejsce, takie które umożliwiałoby postawienie normalnego baniaka ze względu na projektanta a raczej na jego "wizję kłócącą się z jego postrzeganiem przestrzeni" Wysmiewacz  nie wchodzi w grę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości