• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Eheim 2215 Bardzo głośny wirnik (słyszalny z 20metrów)

#1
Witam wszystkich serdecznie,
Mam znaczący problem z moim filtrem Eheim 2215, jest już dość wiekowy (15lat). Jest wyjątkowo głośny, do tego stopnia, że nie ma opcji żeby przy nim zasnąć, widziałem już parę tematów z Eheimami i wskazówki odnośnie klejenia lub uszczelniania pewnych elementów wirnika, jednak w żadnym nie jest to dokładnie wytłumaczone i teraz zwracam z się z wielką prośbą do użytkowników Eheimów którzy mieli podobny problem co mój i w jakiś sposób się z tym problemem uporali. O klejenie jakiego elementu mogło chodzić. załączam zdjęcie wirnika, który składa się z trzech elementów:
1. magnes
2. plastikowe łopatki
3. biały plastikowy element na który owe łopatki są osadzone (można je też z niego zdjąć)

Czy te plastikowe łopatki(2) powinny móc się obracać na tym białym plastikowym elemencie(3) o około 150stopni czy to właśnie je należy przykleić tak żeby ruszały się tylko wraz z magnesem? czy może chodzi o jakiś inny element?

innym powodem, który ewentualnie przychodzi mi do głowy to dosyć luźna oś na której jest osadzony wirnik, może przez ten luz, elementy wirnika (magnes lub łopatki obijają się o inne plastikowe elementy filtra)?

Za każdą radę będę wdzięczny i na pewno wypróbuje


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
Eheim 2215 Bardzo głośny wirnik (słyszalny z 20metrów) - przez Gronusik - 12-11-2018, 16:29 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości