• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Gymnogeophagus terrapurpura

#11
Na oko mają z 7-8cm Big Grin. Szybko poszło Wink.

Samica ma niesamowite czarne podgardle.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Samice w barwach tarłowych zawsze przypominają mi jakieś dziwne Apisto Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
W końcu udało mi się porobić fotki które chociaż trochę oddają to jak bardzo kolorowe są to ryby Wink.
   
   
   
   
   
   
   
   
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
ach te porysowane zbiorniki...
jaki masz układ i jak wyglada ich tarło. Odchowałes cos??
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Niestety jako biedny student nie mam możliwości wymienić akwariów na nowe Wink. Część z nich ma jeszcze inne atrakcje niż rysy, takie jak zacieki których nie da się zetrzeć nawet kwasem solnym Rotfl.

Obecnie mam układ 2+2. Miałem wiele tareł, odchowałem je tylko raz- potem i tak chętnych na młode nie było, więc nie odchowywałem znowu. Szkoda zachodu.

Teraz planuję je rozmnożyć, żeby odświeżyć swoją grupę- zauważyłem, że odchowane u mnie są ładniejsze niż te które kupiłem. Gody i tarło to fajne widowisko, bo Gymnogeophagus mają ciekawe szaty godowe, no i samce ładnie tańczą przed samicami. Ikra składana na otwartym substracie. Obydwoje rodziców zajmuje się młodymi.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Trochę przypominają z ubarwienia Ramirezki Wink
One są tak ładnie ubarwione cały czas? czy tylko podczas tarła? 
Trzymać grupkę? pojedynczą parę? Jakie akwarium?
Właśnie szukam coś dla siebie ale chcę mieć coś "rzadkiego" a nie oklepane w co drugim akwarium ryby Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Na fotkach są dwie ryby, dorosły i młodszy samiec. Dorosły samiec jest w barwach tarłowych, młodszy w zwyczajnych. W dobrych warunkach samce tego gatunku wyglądają ciągle tak jak ryba z pierwszej fotki (a raczej, wyglądają jeszcze lepiej, bo ten samiec nie jest w 100% wybarwiony, no i urosną mu też płetwy Big Grin), samice nie mają tak wyraźnej liry na ogonie i się trochę mniej błyszczą. Można trzymać w grupie, można w parach, można w haremach- to bezproblemowe ryby pod tym względem, bo nie są agresywne. W 120cm spokojnie możemy wpuścić z 6 sztuk, w 100cm 1+2. W 120cm można do nich też dorzucić parkę mniejszych pielęgnic takich jak Cichlasoma dimerus "Bella union" przykładowo Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
I do cichlasom bym je dał. Ale dopiero na jesień Wink
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
No to czekam na potomstwo Smile daj znać jak będziesz miał małe lub kilka sztuka do sprzedania Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
(27-04-2020, 12:51 PM)Papja napisał(a): Miałem wiele tareł, odchowałem je tylko raz- potem i tak chętnych na młode nie było, więc nie odchowywałem znowu. Szkoda zachodu.
No widzisz. Jakbyś takie foty częściej wstawiał to miałbyś więcej chętnych ;P
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości