• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Gymnogeophagus terrapurpura

#41
Witam. Jeżeli chodzi o brak zimowania Gymnosów, nie polecam.
Ryby szybko się starzeją nawet jeżeli nie są trzymane w wysokich temp. a np 23-24 C. Dodatkowo u niektórych gat. ( z mojego doświadczenia u G.labiatus) może dojść do zatrzymania reprodukcji - ryby nie będą chciały się rozmnażać. Tak już je natura stworzyła ,że te 15 C  muszą mieć przez jakiś okres.... Jeżeli chodzi o G.mekinos " Maldonado" to wytrzymywały spadki do 2 C  - z labiatusami tak nie eksperymentowałem choć teraz mają 12- 14 C.
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#42
Ja ryby które przywiozłem z Urugwaju w 2017 miałem je w ogrodzie dopiero w tym roku i widzę zmiany w ich zachowaniu i ubarwieniu po zabraniu z podwórka. Jak je zabierałem to temperatura wody wynosiła 9*C. Niestety nie była to już dobra temperatura dla G. balzani, bo straciłem 2 ryby i reszta z tego gatunku była praktycznie w odrętwieniu. Za to pozostałe Gymnosy radziły sobie dobrze choć bardzo mało jadły. Był też z nimi zbrojnik Hypostomus luteomaculatus i tez bez problemu.
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#43
Taki mały dowód na to, że oprócz genetyki duży wpływ na wygląd ryb mają warunki w jakich się je hoduje.


Dorosły samiec z Niemiec
   

Syn tego samca, odchowany u mnie Wink
   
   
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#44
Za dużo obrabiasz w PS Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#45
Chciałbym mieć tyle wolnego czasu, żeby robić coś innego przy zdjęciach niż docięcie i ewentualna zmiana jasności Wink
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości