• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Wzmocnienia akwarium

#1
Mam pewien pomysl co do mojego akwarium i stad pytanie czy moge cos polozyc na wzmocnieniach akwarium i jesli tak do jak myslicie jakie jest max obciazenie? Akwarium o grubosci szyby 10mm.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Coś położyć można, ja jednak bym nie sprawdzał jakie jest możliwe max obciążenie.
660L - CA
525L - SA
375L - CA
240L - AUS
200L - CA
185L - CA
77L - TAN
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Na wzmocnieniach mam szyby nakrywowe, na nich oparte oswietlenie. Wiecej bym nie kladl, chociaz nie mam oporow przed oparciem sie na wzmocnieniu jak przyjdzie mi grzebac w akwarium. Wzmocnienie jest z szyby 8mm.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Sądzę jednak, że można trochę więcej. Co z hydroponiką wbudowaną w pokrywę? To też trochę waży a ludzie jednak mają takie rozwiązania.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Zależy. Jak wzmocnienia boczne i do tego z 10mm szyby to wiele wytrzymają, a jak to te poprzeczne to na ich środku wiele bym nie kładł :-)
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Ja przy 8mm (300l) będę miał i takie i takie - między innymi dlatego, że chcę hydroponikę w pokrywie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Na pewno tego chcesz? Pokrywa to coś co czasem się ściąga. Będziesz w tedy wszystko rozłączał i dźwigał. Może powieś doniczkę na ścanie...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Nie przewiduję ściągania całości pokrywy. W pokrywie mają być wystarczająco duże, żeby móc robić wszystkie prace.
Zależy mi na tym, żeby doprowadzenie i odpływ wody były niewidoczne.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(09-11-2018, 17:47 PM)ruchani26 napisał(a): Mam pewien pomysl co do mojego akwarium i stad pytanie czy moge cos polozyc na wzmocnieniach akwarium i jesli tak do jak myslicie jakie jest max obciazenie? Akwarium o grubosci szyby 10mm.

Ja te z mysle o czyms w stylu riparium, po obu stronach akwa rosliny w doniczkach miedy szyba boczna a wzmocieniem poprzecznym jak na zdjeciu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Podepnę się pod temat wzmocnień, nabyłem okazyjnie akwarium 130x40x40 w którym nie ma wzmocnień, szyba 8mm, mogę je tak zalewać czy wklejać wzmocnienia ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości