• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Akwarium 300l BW

#21
(09-11-2018, 14:29 PM)Zabaaa napisał(a): a co takiego może się stać że polecasz drogie jakieś?


Może po prostu przestać grzać. Przy ciepłolubnych gatunkach i chłodnym mieszkaniu to niefajna opcja. Raz jedna grzałka zaczęła mi grzać po oporach cały czas, temperatura grubo ponad 30, straciłem cześć obsady.

Te drogie jakieś nie są tak dużo droższe od „chińczyków”, a starczają na dłużej wiec moim zdaniem warto dołożyć i kupić lepsza, przy całości kasy na nowe akwa to niewielka kasa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Też polecam grzałki Eheima, mam je już z 5-6 lat i dalej grzeją tak jak powinny. Ale nic nie przebije starych Weipro, kupiłem kilka sztuk 11 lat temu i dalej termostat trzyma... Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Zawsze można kupić jak najtańszą grzałkę i do niej dokupić termostat RT-2 za 25zł. Grzałkę ustawiamy na najwyższą możliwą temperaturę, a RT-2 na tę chcianą w akwarium. Nic bezpieczniejszego nie ma Big Grin.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
W RT-2 wywala kondensatory , bardzo stara konstrukcja , niewiem jak w teraźniejszych modelach ale coś mi się wydaje że to jest to samo , miałem je ok 20 lat temu i zawsze kończyło się tak samo(wybuch kondensatora) , co prawda dawniej różnie bywało z napięciem zasilania ale jakiś nie ufam tej konstrukcji
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Jako, że używam RT-2 też na kablach grzewczych(terrarystyka) to miałem ich w użyciu z dobre 6-7 sztuk i tylko jeden mi padł- z mojej winy(podłączyłem go do gniazda, które miało przebicie Big Grin).
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
(09-11-2018, 19:08 PM)schmeichel napisał(a):
(09-11-2018, 12:46 PM)Papja napisał(a): Ja mam G. sp. Jatapu- im bardziej kwas pasuje Big Grin. A i ładniejsze są Wink.

Papja a kiedyś mówiłeś że geayi są najładniejsze:-)
Ja w swoim 375l stosuję kubełek JBL Cristal Profi e1500 z prefiltrem oraz wewnętrzy mechanik a w zbiorniku jest pralka. Nie wiem jakie prefiltry stosujecie ale mój minimalnie zmniejsza przepływ.

Papja tak mówił zanim Jatapu zobaczył Smile
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości