• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Akwarium 300l BW

#1
Sad 
Witajcie, mam zamiar założyć akwarium 300l Black Water a tak dokładniej dopływ Rio Negro. Chciałem się podpytać o kilka rzeczy Wink

Mam zamiar zakupić:
Filtry: 2x HW302 + 2x HW603a i jeszcze RO 
Grzałka: Jakiś chiniol 
Oświetlenie to będą pewnie 2 naswietlacze led 10w 6500k
Podłoże no to piach Big Grin
Do tego korzenie i liście dębu. Wymiary akwarium to będą dokładniej 120x50x50, a obsadę napiszę zaraz.

I teraz mam pytanka Tongue 
1. Czy armatka torfowa jest potrzebna? Wiem że się przydaje, ale nie wystarczą szyszki liście korzenie i RO? 
2. Jaki filtr RO kupić?
3. Czy taka filtracja będzie odpowiednia?
4. W jaki sposób ogarnąć sobie korzenie bez moczenia ich 3 lub więcej miesięcy? Sad 
5. Czy taka obsada będzie odpowiednia do owego akwarium?

x Ziemiojad Guinacara
10x Corydoras adolfoi
1+2 L201
x Bystrzyków (jakich? Tongue)


generalnie takie rzeczy doradzono mi na innym forum, i tylko chcę się upewnić o to czy tak zrobione akwarium będzie ok. Z góry dzięki Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
1. To zależy jak nisko z pH chcesz zejść. Zawsze można też pończochę z torfem włożyć do akwarium.
2. Najzwyklejszy 100GPD
3. Filtracji nigdy dość. Wink
4. Kupić już tonące....
5. Które gujanki? Jest ich kilka gatunków. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Stergiosi, bo tylko takie na allegro znalazłem Big Grin  (bo u mnie nigdzie nie ma ni to na olx ni to w zoologach Sad
z pH chcę zejść nisko... Tongue 
Co do filtru RO to rozumiem że go się podłącza tylko na podmiany i uzupelnianie akwarium, tak?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Filtr RO podłączasz albo do sieci na stałe(na takim zaworze jak pralkę/zmywarkę)) albo tymczasowo(do prysznica).

Stergiosi nie wymagają jakoś mega dużego kwasu, uważaj żebyś nie przegiął. Przeczytaj sobie o nich artykuł w naszym e-zinie: https://issuu.com/cichlidae.pl/docs/maga...chlidae_01
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
to podłącze tymczasowo Tongue 
dobra przeczytałem. Ile sztuk do 300l mogę dać?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Ad 1 Armatka nie jest koniecznością
Ad 2 zależy ile chcesz kasy wydać. Na jedno akwarium starczy taki najtańszy.
Ad 3 wydaje mi się że trochę za dużo fitrów jak na to akwarium. Daj jeden kubeł z prefiltrem.
Ad 4 Może znajdziesz namoczone, albo może ktoś takie sprzeda. Ewentualnie kamienie i obciążenie korzeni.
Ad 5 Nie wiem czy dążysz do obsady z dopływu Rio Negro, jeśli tak to ryby trzeba dobrać z tego rejonu. Guianacara tam nie występuje, ale rozmiar akwarium będzie Ok. No i większość Guianacara nie żyje w bw.
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(09-11-2018, 12:25 PM)Zimna Zośka napisał(a): Ad 1 Armatka nie jest koniecznością
Ad 2 zależy ile chcesz kasy wydać. Na jedno akwarium starczy taki najtańszy.
Ad 3 wydaje mi się że trochę za dużo fitrów jak na to akwarium. Daj jeden kubeł z prefiltrem.
Ad 4 Może znajdziesz namoczone, albo może ktoś takie sprzeda. Ewentualnie kamienie i obciążenie korzeni.
Ad 5 Nie wiem czy dążysz do obsady z dopływu Rio Negro, jeśli tak to ryby trzeba dobrać z tego rejonu. Guianacara tam nie występuje, ale rozmiar akwarium będzie Ok. No i większość Guianacara nie żyje w bw.
Już sobie jednak odpuściłem Rio Negro, po prostu bw SA sobie zrobię Rotfl

Jak ja tam czytałem z linku który podał kolega było napisane że stergiosi jest w bw.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
ZZ, te kubły nie mają super wydajności, taki jeden dajesz na 100 litrów. Dwa HW302 będą optymalne, zwłaszcza, że będą dodatkowo tłumione przez te prefiltry.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Zawsze można dać kubełek plus wewnętrzny mechanik. Zbigniew z forum ma na sprzedaż guianacara geayi.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Ja mam G. sp. Jatapu- im bardziej kwas pasuje Big Grin. A i ładniejsze są Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości