• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pomoc w obsadzie

#1
Witam, jestem nowy na forum. Wracam do akwarystyki po okolu 14 latach. Od dluzszego czasu przegladam fora/ogladam filmy o tematyce akwarystycznej i uswiadomilem sobie ile bledow popelnilem za dawnych czasow. Mam do dyspozycji akwarium 140x45x45. Zebralem juz caly sprzet potrzebny do startu akwa. Powiedzmy ze z niezbyt duzym jak mi sie wydaje doswiadczeniem planuje zalozyc black water. Ogladajac inne akwaria i czytajac o rybach amazonki mam metlik w glowie i nie wiem jaka kombinacja ryb bedzie odpowiednia. Co polecacie do haremu kakadu?Te rybki chce na lewno miec. Akary z Maronii? Jakies inne pielegnice/pielegniczki? Mam filtr RO wiec o wode nie ma zmartwien. Dziekuje z gory.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Ok. Dobra ja będę pierwszy Smile
Tylko jedna uwaga: ten Twój nick to nie fake? Smile no strasznie się kojarzy Wink

Przy takiej wysokość i dnie ja skupiłbym sie na apisto jako głównych mieszkańcach
Pisząc o kakadu masz na myśli takie które są sprzedawane w zoologu kakadu? Bo jeśli tak to masakra. To jest jakiś debilizm ze ta sieciówka w każdym sklepie musi mieć jakieś pseudo kolorowe kakadu najczęściej w okropnym stanie i w baniaku z rybami od czapy - bo ma w nazwie kakadu.

Znajdź jakis lepszy sklep w którym będzie większy wybór apisto.
Ja dałbym do takiego baniaka grupkę apisto tego samego gatunku
Plus ławicę np nanostomusow
corydorasy z tych mniejszych
No i zbroje Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Jest pierwszy! to ja się dołożęSmile
Zakładam, że pisząc o Kakadu miałeś na myśli gatunek.
Zawsze (poza czasem kiedy miałem lat naście) uważałem, ze mniej znaczy lepiej. Im mniej ryb tym lepiej.
Ja bym zaczął od haremu tylko Kakadu, albo innych apisto. Do tego co tam sobie życzysz, ale jak chcesz odchować młode to bez corydorasów (ale akwarium straci na atrakcyjności).
Ja kocham otosy i Barlowi (zerknij i na te ryby), ale warto też pomyśleć o większej ilości małych apisto.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Dziekuje za odpowiedz. Ten nick to nie fejk, moeszkam za granica i tutaj nikt nie wie co ten nick oznacza ale do rzeczy. Nie chce akwarium przerybionego to na pewno. Akwa jeszcze nie zalane Sad czekam az zonka na wakacje wyjedzie wiec juz niebawem. Apistogramma cacatuoide 3/4 plus 1, akarka czerwonobrzucha jedna para, bystrzyk kolumbijski 10sztuk i 2 zbrojniki. Zda to egzamin? W akwarium piasek bardzo drobny i korzenie bez roslin, ponad akwarium rosliny to tzw riparium. Planuje zrobic  roslinnosc zewnetrzna pobierajaca wode z akwa(akwa otwarte)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Cuś mi się wydaje, ze kakadu za bojowe na tą ilość przy takim dnie. Ale niech się wypowiedzą Ci którzy mają większe doświadczenie z nimi. Ja na dnie 80x35 próbowałem pogodzić parę A. bitaeniata z Black Chin i nie było szans. Przy kolonii może będzie inaczej.

Baniak masz długi ja bym dał ławice mniejszych ryb ale za to więcej takich nanostomusow np ok 40 czy innych neonów. Będzie o wiele lepszy efekt. I kiryski. Bo Ci się zbrojniki i apisto po katach pochowają i będziesz miał tylko 10 szt bysttzyka Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Ok dzieki za pomoc, pojda na bank neony 30/40 sztuk, 2zbrojniki,haremik apistogramma,5 akar wisbiowych, nad kirysami sie zastanowie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Kakadu raczej się chowały nie będą. Moje doświadczenia mówią, że to odważne ryby i pływają zawsze swobodnie przy przedniej szybie. 
Nie miałem nigdy akar i się nimi słabo interesowałem, więc się nie wypowiem co do połączenia. Kakadu 1+3 lub 3+3 da się upchnąć, jak zbiornik będzie dobrze urządzony.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Takie cos tez mi chodzi po glowie ale czy 3+3 nadal jest to harem? Czy nie musi byc wiecej samic od samcow?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Jezeli 3 samce kakadu to szedlbym w 4-5 samic, ale tylko wtedy gdy akwa bylo by super urzadzone pod wzgledem kryjowek/rewirow tu tez zdalyby egzamin kokosowe kryjówki. Jezeli chodzi o polaczenie kakadu i wisniowek to obawiam sie ze akary beda zdominowane bo jak pisalem juz kilka razy to takie krówki. Natomiast jesli wsadzisz jakies rosliny ktore stworza gaszcz to ryby beda ci wdzieczne. Mysle ze warto bylo by sprobowac polaczenia 1+3 kakadu i z 5-8 wisniowek na start z mozliwoscia redukcji do 2 par. Ryby te zazwyczaj dobieraja sie w pary na cale zycie
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
ja na razie zauważyłem, że u kakadu są bardziej bojowe samice. Chyba, że mam szczęście na wyjątkowo spokojne samce, ale akwarium zagracone. Bystrzyk kolumbijski trochę za duży, poza tym samce bystrzyków obierają terytoria.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości