• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Identyfikacja płci Mikrogeophagus Altispinosus

#1
Witam, 
Mam 4 sztuki i każde zdjęcie przedstawia inną rybę. Czy możecie mi powiedzieć jaką płeć mają moje ryby?

Dzięki


Załączone pliki Miniatury
               
===============
Pozdrawiam
damian
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Strasznie zabiedzone te ryby, krzywe kręgosłupy i nieproporcjonalnie duże oczy :/.

W takim stanie trudno cokolwiek ocenić.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Wiem Papja, ryby strasznie wyglądają. Ale to max co mogę dostać w sklepach.
===============
Pozdrawiam
damian
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Ostatnio też szukałem po sklepach i widziałem o wiele gorsze egzemplarze :/ nigdy nie poszukiwalem pielęgniczek, ale bardzo zaskoczyła mnie niedostępność niektórych gatunków w przyzwoitej jakości. Parę lat temu królowały na naszym forum. Czyżby pielęgniczki były passe?
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Widziałem kilka razy czeskie Mikrogeophagus na giełdach- niektóre nie wyglądały źle z budowy. Ja z takich czeskich hodowlaków kupiłem sobie wypatrzone 2+2 i wyrosły na serio ładne ryby(nawet płodne Big Grin) co można zobaczyć w ich temacie.
Bardziej problemem są tutaj są polscy importerzy dostarczający towar do sklepów, którzy dostają altispinosus malutkie, rozmiar handlowy to takie 2-3cm i trzymają je w złych warunkach oraz beznadziejnie karmią- przez co ryby się kundlą Wink. Sam materiał wyjściowy najlepszy nie jest, bo to masówa, ale da się go wyciągnąć na prostą. Potem takie wybiedzone ryby trafiają do sklepów i znowu siedzą w złych warunkach długi okres czasu, "bo przecież ramirezki ładniejsze" i problem się jeszcze bardziej nawarstwia Tongue.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości