• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Problem z roslinami

#1
Hej na wstępie wesołych świąt !!
od dłuższego czasu ( chyba od początku kiedy mam Tanganika) z roślinami mam problem, a mianowicie anubius i kryptokoryna nie chcą rosnąć i moje ryby ciagle je podgryzają choć karmione są 4 razy dziennie spirulina i mrożony szpinak. Rośliny nigdy nie chciały mi się uchować parametry mam idealne dla tanganiki tropheusy i eretmodusy się mnożą, a te je.....e rośliny tylko usychają dostaje z tym szału bo w drugim akwarium nie mam takiego problemu, a parametry wody są identyczne. Akwarium oświetlam dwiema świetlówkami t8 mniej więcej od 14-22
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Możesz napisać tego posta po polsku?
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Chyba po angielsku nie napisałem o co znowu chodzi .?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Przesadą jest pisanie takich postów. Brak odpowiedniej składni czy znaków interpunkcyjnych to brak szacunku dla osób, które potem muszą odszyfrowywać Twoje posty.

Rejestrując się na forum akceptowałeś regulamin, a jednym z jego punktów jest poprawność ortograficzna i gramatyczna postów.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Podgryzanie.
Możliwe inne pierwiastki dostępne dla roślin pochodzące z różnych pokarmów, którymi karmisz ryby w dwóch różnych baniakach.
Zbyt mocno oświetlony Anubias robi się jasny i może mieć nierównomierną kolorystykę.
Kryptokoryny czasem gubią liście, jak się skraca dzień lato->zima. Przy czym baniaki mogą być koło siebie, w jednym zgubią, w drugim nie.
Różne odmiany krypci, różnie mogą rosnąć w tych samych warunkach, pamiętaj, że one lubią żyzne podłoże i jednak kwaśną wodę.

To takie hipotetyczne i nie przyczyny, które przychodzą mi do głowy i które mogą się składać na sytuację.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości