• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [250] Gujany geayi

#1
Akwarium: 100x50x50

Filtracja: JBL 1501e (keramzyt + gabki i wata), na dniach dołożę prefiltr eheima
Oświetlenie: 3x50cm listwy led (2x8520 zimna, 1x AQUA GROW)
Ogrzewanie: grzałka z termostatem
Woda: czyste ro, ph 6,0  temperatura 26
Na dnie piasek do piaskownic z obi
Obsada: 6x Guianacara geayi (2 samce + 3 samice i ?), 13xHemigrammus rhodostomus, 5x Hypancistrus sp. L-340 i pałętają się 2-3 otoski

po kilku próbach nareszcie zadowolony z ułożenia korzeni i roślin..

   

   

   

   

   

   

i krótki film:
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Aż jestem zaskoczony, że łowiąc młodziki, mogąc wnioskować jedynie po zachowaniu co jest czym, udało mi się trafić na takie fajne układy płci Big Grin.

Fajne akwarium, ja bym tylko lisci dorzucił Wink. Jak nie chcesz miec herbatki to mozesz je wygotować w wodzie z solą Smile.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Papja, myślisz że taki układ da radę funkcjonować przy dnie 100x50? Są aż tak łagodne?
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Bardzo fajny aranż i piękne gujanki.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(23-10-2018, 18:03 PM)dzikakuna napisał(a): Papja, myślisz że taki układ da radę funkcjonować przy dnie 100x50? Są aż tak łagodne?
Przy poprzednim aranżu, tarły się dwa samce (jeden z jedną samicą tą samą nie wyprowadziły małych nigdy i drugi samiec oblatywał 2 samice na zmianę, tutaj wyprowadzały młode) i mimo że rewiry były sąsiadujące to granice były wyznaczone i tylko lekkie utarczki się pojawiały Smile Generalnie 2 pary na takim dnie spoko się sprawdza, a przy łagodnych osobnikach to może i 3 by się udało.. generalnie ten osobnik u mnie nieokreślony musiał się chować przy tarłach ale miał swój kątek gdzie przesiadywał, podejrzewam ze to młody samiec ale to tylko luźne przypuszczenie. Zobaczę jak sytuacja się rozwinie dalej. Generalnie jestem mega zadowolony z gujanek Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Na 3 pary, docelowo, brakuje 10cm szerokości Tongue. W 100x50cm uda się utrzymać dwie pary, jezeli mowimy o dorosłych rybach, którym już hormony do łba strzeliły Wink. Za jakieś poł roku-rok będziesz musiał zredukować tę jedną parkę pewnie.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
a gdzie te L-ki ? Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
udało się złapać Smile

   

inwazja krosnorostów, które atakują też Microsorum i żabienice..
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
ładne
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Oj korci mnie kupić takie piękne ryby, ale jeszcze muszę się wstrzymac. Kiedyś spełnie to Marzenie bo im więcej zdjęć widzę, tym bardziej zaczynam zazdrościć.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości