• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Mętna woda

#1
Witam, 

Mam problem z moim baniakiem 240l. Woda jest mleczna bez widocznej zawiesiny.
Baniak 240L

Obasada: 2 osotoski, 6 młodych żaglowców, 5-6 pstrążenic, 1x2 A. agassizii, 6 Hemigrammus rhodostomus, ślimaki (ostatnio plaga, wychodzą w nocy i buszują nawet w kuchni)
Kilka żabienic, nurzańce, limnobium, wąkrotka, mała kryptokoryna


Filtracja Fluval 206 a w nim gąbki, ceramika i torf JBL
Ostatnie 2 tyg dołożyłem Sunsun wypakowany watą jako mechanik


Oświetlenie 2xT5 4100K i 6400K oraz krótka biała zimna jako dodatek 

Piasek, korzenie, trochę gałęzi niedawno włożonych

Karmienie: drosophila 2xdz, płatki, 3 xtyg mrożonki dafnia, szklarka lub tubifex

Woda: 
pH6,4-6,6
przewodność 120 us/cm
temp 25
związki azotowe 0
Podmiany około 20% raz w tyg RO-kranówa



Wkłady filtracyjne mam już długi czas, filtr czyściłem miesiąc temu, piasek nie muli tak wody jak mam teraz.
Stosowałem Seachem Clarity 6 dni temu z podmianą wody RO 20%, i w ten sam dzień jeszcze raz powtórzyłem Clarity i podmiana dzisiaj 80%. Seachem zrobił wodę mleczną bez wytworzenia opisanych przez producenta strontów. Po prostu mleko. 

2gie pytanie. Krasnale i glony irytują mnie i chciałbym mieć czyste drewno w zbiorniku. Niedawno czyściłem korzenie ręcznie i znowu mam włochate patyki w wodzie. 
Co na to zalecacie?
węgiel do filtra i seachem purigen? Nie dobiję tym roślin? Czy mleko w moim baniaku może być spowodowane dołożeniem 2 niedużych i cienkich korzeni? 



Chciałbym się delektować lekko bursztynową wodą i czystym drewnem w baniaku a za to mam WW i krasnale porastające wszystko.    


Załączone pliki Miniatury
       
===============
Pozdrawiam
damian
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Jak długo świecisz?
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
czas oświetlenia nie uległ zmianie od 2 lat, 2x T5 od 13-21 a dodatkowa jarzeniówka od 11-22
===============
Pozdrawiam
damian
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Czy czasem zmętnienie wody nie zbiegło się w czasie z akcją czyszczenia korzeni?
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Nie, korzenie czyściłem w sierpniu imwszystko chulało odmtamtej pory. Stawiam na pierwotniaki lub jakieś inne mikroorganizmy. Sprawdzę jeszcze raz filtr i postaram się zbadać próbkę wody pod mikroskopem.
Może załaduje węgiel aktywny z purigenem do filtra i zobaczę czy w przez tydzień to coś da. Jak myślisz?
===============
Pozdrawiam
damian
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Na wszelkie cuda z wodą, stosuję bakterie Prodibio BioDigest. Sprawdzone nie tylko przeze mnie, zmętnienia dość szybko ustępują. Na pewno nie zaszkodzą.
"Akwarystyka jest jak alkoholizm, wszystko idzie w szkło."
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(13-10-2018, 00:00 AM)arribada napisał(a): Nie, korzenie czyściłem w sierpniu imwszystko chulało odmtamtej pory. Stawiam na pierwotniaki lub jakieś inne mikroorganizmy. Sprawdzę jeszcze raz filtr i postaram się zbadać próbkę wody pod mikroskopem.
Może załaduje węgiel aktywny z purigenem do filtra i zobaczę czy w przez tydzień to coś da. Jak myślisz?
Wydaje mi się, że masz zaburzoną biologię, stąd całe te problemy.

Wywal watę z filtra, bo w niej się będą akumulować substancje odżywcze. Zrób 30-40% podmianę i zaciemnij baniak za 3-5 dni.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości