• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Gymnogeophagus terrapurpura- Charakterystyka gatunku

#1
Witam,
Mam okazję kupić gymnogeophagus terrapurpura ale nie wiem jak tą rybę "ugryźć". Czy możecie podać mi jakies dane co do wymagań: litraż, pH itd?

Dzięki
===============
Pozdrawiam
damian
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Witam. Podepnę się Smile tez mnie interesują te rybki.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
W Dublinie są dostępne Big Grin?


Fajny gymnos, jeden z moich faworytów Smile. Mus zimowanie, na harem 100x50cm, lepiej większe i trzymać grupkę. Dieta jak to u ziemiojadów(celować +/- w 60/40 mięso/rośliny), parametry wody niezbyt ważne- jak nie mamy 40 gH to zwykła kranówka będzie się nadawać doskonale, byle, żeby utrzymywać niski azot Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Tak, są w Dublinie 25e za szt. Mam 240l z 6 małymi  żaglowcami i stadkiem zwinników czerwonoustych. Woda: pH6.4 GH6-8 temperatura 25. Związki azotu niewykrywalne. Styknie pod te ryby?
===============
Pozdrawiam
damian
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
240l to za dużo jak na 6 skalarów docelowo nawet Tongue. Do takiej obsady pomysl nad gujanami. Nie przezimujesz innych ryb, a gymnosy musisz.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Skalary mam młode póki co. Zredukuje je jak trzeba będzie.   Gujanki owroewefi nadadą się?
===============
Pozdrawiam
damian
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Zimowanie? To znaczy jaka temp. I jak długo?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
2-3 miesiące, około 15 stopni Wink.


Do takiego akwarium najlepsze byłyby geayi, jak akwarium ma byc stricte ozdobne i nie zalezy Ci na tym, zeby cokolwiek odchować młodych, to moze Ci się uda utrzymać 2+2 skalarów i 2+2 geayi- ale to jest wypakowanie akwarium pod kurek już Tongue.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Kurde. To odpada. Przy dyskach nie da rady. Chyba ze do ogrodu na czerwiec -sierpień je odławiać. Ja mam 120x60x60 akwa. Jak duże one rosną? Chyba ze gujanki...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Gymnogeophagus (i w ogole ryby z Urugwaju, Argentyny) nie musisz zimować jesli nie chcesz ich rozmnażać. Jesli nie przezimujesz to nie podejdą do tarła. Ja przywiezione z Urgwaju Australoheros rozmnożyłem po około poł roku. Teraz ich nie zimowałem i nie podchodzą przez to do tarła.
Gorzej jest z Crenicichla z tamtych rejonów, bo mają jakby "zimę zaprogramowaną" i jak tylko spada nieco temperatura i dostęp do światła słonecznego (u mnie na akwa z Crenicichla celidochilus pada słońce) to ryby gromadzą tłuszcz i zwyczajnie są grube. Nie pomaga nawet karmienie z przerwami dwudniowymi...(1-2-1-2).
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości